دیدار دانشجویان دانشگاه هنگ کنگ با دانشجویان پردیس البرز دانشگاه تهران

۱۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۶ کد : ۵۰۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۱۱
دانشجویان دانشگاه هنگ کنگ با دانشجویان پردیس البرز دانشگاه تهران دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
دیدار دانشجویان دانشگاه هنگ کنگ با دانشجویان پردیس البرز دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دانشجویان دانشگاه هنگ کنگ ۱۶ دی ۱۳۹۶ طی بازدید از پردیس البرز، در یک نشست و گفت‌وگوی دانشجویی با دانشجویان پردیس البرز، درباره تبادلات فرهنگی و علمی و نقش آن در پیشبرد صلح جهانی شرکت کردند.

در ابتدای این نشست، دکتر محمدرضا سعیدآبادی، مشاور بین‌الملل پردیس با اشاره به فرهنگ و تمدن ایرانی، سابقه و جایگاه دانشگاه تهران و نقش آن در توسعه ملی و بین‌المللی را مهم برشمرد و گفت: «یکی از راه‌های دستیابی به صلح جهانی، تمرکز بر دیپلماسی علمی و فرهنگی است که می‌تواند در کنار دیپلماسی رایج به پیشبرد صلح و آرامش جهانی کمک کند».

دکتر سعید‌آبادی افزود: «از آنجا که جنگ از ذهن انسان‌ها شروع می‌شود، دفاع از صلح نیز از اندیشه انسان‌ها آغاز می‌شود. نقش دانشگاه‌ها، دانشجویان، تبادل دانشجو و فعالیت‌های بین‌المللی در تقویت دیپلماسی علمی و فرهنگی بسیار مهم است، زیرا مکان‌ها و فعالیت‌هایی برای بسط گفتمان صلح و دوری از خشونت و جنگ هستند».

پردیس البرز دانشگاه تهران مصمم است با ایجاد، گسترش و تقویت ارتباطات بین‌الملل خود در کنار ارتقای فعالیت‌های داخلی، و راهنما قرار دادن برنامه سوم راهبردی دانشگاه به عنوان نقشه راه، در مسیر تحقق راهبرد بین‌المللی شدن دانشگاه تهران و پردیس البرز گام بردارد.


نظر شما :