نشست مشترک کارآفرینان سیرجان با مسئولان دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد

۰۲ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۸ کد : ۵۰۳۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۴۰
نشست مشترک گروهی از مدیران و کارآفرینان سیرجان با رئیس و استادان دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست مشترک کارآفرینان سیرجان با مسئولان دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این نشست که ۲۹ آذر ۱۳۹۶ با حضور دکتر محمدرضا زالی، رئیس دانشکده کارآفرینی، مهندس شهباز حسن‌پور، نماینده مردم سیرجان و جمعی از مسئولان، مدیران و کارآفرینان برگزار شد، شیوه همکاری‌های دوجانبه برای اجرای طرح‌های علمی کاربردی با رویکرد کارآفرینانه در حوزه اقتصاد مقاومتی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست دکتر محمدرضا زالی، رئیس دانشکده کارآفرینی ضمن معرفی دانشکده گفت: «اقتصاد دانش‌بنیان در سایه کارآفرینی دانش‌بنیان، شالوده اقتصاد مقاومتی و عامل مهم کاهش شکنندگی فعالیت‌های اقتصادی در جامعه محسوب می‌شود».

در ادامه دکتر زالی، بعد از سخنان برخی از مدیران و کارآفرینان سیرجان تصریح کرد: «امروزه مقوله‌ای به نام «شهر کارآفرین» در دنیا مطرح است که فکر می‌کنم تمام دیدگاه‌ها و اهداف شما در این حوزه می‌گنجد. پیشنهاد ما این است که مطالعات و آموزش‌ها و طرح‌ریزی‌های لازم برای سوق یافتن شهر سیرجان به عنوان «شهر کارآفرین» در قالب این پروژه و پروژه‌های تکمیلی، به عنوان یک پایلوت در کشور آغاز شود».

گفتنی است این پیشنهاد از سوی دکتر زالی با استقبال حاضرین مواجه و مقرر شد تدوین یک تفاهم‌نامه مشترک فی‌مابین دانشکده و فرمانداری سیرجان در دستور کار قرار بگیرد.

همچنین در این جلسه مهندس شهباز حسن‌پور، نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان علاقه‌مندی و پویایی مردم و مسئولان شهر از ایده‌ها و طرح‌های کارآفرینی، همکاری مشترک با دانشکده کارآفرینی را موفقیت‌آمیز بیان کرد و افزود: «هدف ما این است که در شهر و منطقه ما نه بیکار باشد و نه معتاد و نه بزهکار. تشخیص مسئولان و کارآفرینان شهر این بوده که برای رسیدن به یک مدینه فاضله، نیاز به نگرش علمی داریم و برای این منظور دانشکده کارآفرینی را انتخاب کرده‌ایم که با نگرش علمی خود و همکاری مشترک به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود دست یابیم».

لازم به ذکر است که استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شده است.


( ۲ )

نظر شما :