حضور رئیس دانشگاه تهران در کنفرانس سالیانه کنفسیوس در چین

۲۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۸ کد : ۵۰۲۹ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۲۴۴۵
دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، با همراهی دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل و دکتر بذرافشان مدیر ایرانی موسسه کنفسیوس دانشگاه تهران در دوازدهمین کنفرانس سالیانه کنفسیوس در کشور چین در تاریخ ۲۱ و ۲۲ آذر شرکت کردند.
حضور رئیس دانشگاه تهران در کنفرانس سالیانه کنفسیوس در چین

دوازدهمین کنفرانس موسسه کنفسیوس در شهر شیان در شمال غربی استان شانکسی چین از ۱۲ لغایت ۱۳ دسامبر برگزار شد و موضوع عمده آن راه‌های توسعه آموزش زبان و توسعه فرهنگ چینی بود.

در این اجلاس بیش از ۲۵۰۰ مدیر موسسه کنفسیوس از ۱۴۰ کشور از سراسر جهان شرکت کردند.

نایب رئیس شورای ایالتی چین در بخش ستاد مرکزی موسسه کنفسیوس و تنی چند از مقامات علمی و فرهنگی دیگر در این کنفرانس حضور یافته و سخنرانی کردند و ۱۰ لوح را به موسسات تازه ایجاد شده و جوایزی به موسسات و افراد برجسته در زمینه توسعه زبان و فرهنگ چینی اعطا کرد.

در اجلاس اخیر مباحثی درباره امتحان زبان چینی و خدمات بورسیه و راهبردهای توسعه و نحوه هماهنگی و سازمان‌دهی آموزش با طرح و ابتکار یک کمربند و یک جاده، ضرورت بومی‌‌سازی آموزش چینی و تامین نیاز مدرسین، مورد بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان قرار گرفت.

بازدید رئیس دانشگاه تهران از دانشگاه یونان چین

همچنین در حاشیه این کنفرنس رئیس دانشگاه تهران و هیات همراه از دانشگاه یونان چین بازدید و با مقامات و مسئولان آن دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

در این بازدید که با حضور دکتر یوسف حجت، رایزن علمی ایران در چین صورت گرفت، هیات دانشگاه تهران در جمع مسئولان و دانشجویان دانشگاه مذکور سخنرانی کردند.

گفتنی است که طی مراسمی لوح استادی افتخاری دانشگاه یونان چین به دکتر محمود نیلی احمدآبادی اهدا شد. دانشگاه یونان دارای یادداشت تفاهم همکاری با دانشگاه تهران است.


( ۳ )

نظر شما :