اهتزاز پرچم دانشگاه تهران در قاره قطب جنوب

تعداد بازدید:۱۵۰۴۲
مهندس میرعلیرضا مهنا، دانش‌آموخته مهندسی معدن پردیس دانشکده‌های فنی، پرچم دانشگاه تهران را در قاره قطب جنوب به اهتزاز در آورد.
اهتزاز پرچم دانشگاه تهران در قاره قطب جنوب

دبیر سابق کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی، طی تماسی با روابط عمومی دانشگاه تهران اطلاع داد که هم اکنون (۲۶ آذر) در دمای ۲۲ درجه زیر صفر با به اهتزاز درآوردن پرچم دانشگاه تهران، موفق به اسکی، یخ‌نوردی و بازدید از گله‌های چند هزارتایی پنگوئن‌ها در منطقه شده است.

مهندس مهنا روز دوشنبه ۲۰ آذر در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت محلی موفق شد همراه با همنورد خود، سم بوژه، کوه‌نورد و اسکی‌باز برجسته فرانسوی، به قله Holetdahl Range صعود کند. وی احتمال می‌دهد که این صعود اولین تلاش و صعود موفق به این قله باشد.

گفتنی است، جنوبگان (قاره قطب جنوب) بلندترین، خشک‌ترین، سردترین، بادخیزترین و درخشان‌ترین قاره زمین است. برخی ویژگی‌های این قاره یخی: مساحت: ۱۴٫۲ میلیون کیلومتر مربع؛ پایین‌ترین درجه حرارت ثبت شده: ۸۹٫۶- درجه سانتیگراد؛ ضخامت متوسط یخ قاره‌ای: ۱۸۲۹ متر؛ حداکثر ضخامت یخ قاره‌ای: ۴۷۷۶ متر؛ حجم یخ انباشته شده: ۲۸ میلیون کیلومتر مکعب؛ ۹۰ درصد کل یخ سیاره زمین در جنوبگان است. گفته می‌شود که در صورت ذوب این حجم یخ، ارتفاع سطح آب اقیانوس‌های جهان حدود ۶۰ متر افزایش خواهد یافت.


( ۴۱ )

نظر شما :

شیرین هنربخش ۲۸ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۴
سلام و عرض ادب. فوق العاده بود. ممنون از اینکه که این زیباییها را به اشتراک گذاشتید.
ن خ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰
واقعا بی نظیر بود. ممنون از آقای مهنا که با این کار قشنگ و با این عکس های زیبای ماندگار خودشون، یکبار دیگر زیباییهای جهان هستی را به نمایش گذاشتند
کمال ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۸
با سلام. بسیار زیبا بود. آرزوی سلامتی و پیروزی برای مهندس مهنا دارم. امید که به سلامت از سفر بازگردند. از اینکه احساس تعلق به دانشگاه را در همه حال در وجود خویش زنده نگه داشته است، قابل ستایش بیکران است.
ع ش ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۰
بسیار عالی است حال که شما مهندس معدن هستید بد نی سنگهای رخنمون یافته نیز بررسی کنید و یک نمونه با خودتون به ایران بیارید.
ح. م ۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۵
سلام؛ انشاالله موفق باشید - خیلی زیبا و جالب بود.
امین ۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۷
خیلی لذت بردیم.
انصاری زاده ۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۸
سلام؛ پیروز باشید. ان شاءالله روزی بتوانید سفیران گردشگری دانشگاه را در یک تیم به قاره قطب جنوب ببرید.
الف. ج ۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۳
عالی، ان شاء الله موفق باشند.
پرورش ۲۶ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۴
چقدر عالی، تبرک میگویم. خیلی جالبه