بازدید رئیس دانشگاه تهران از نمایشگاه مطبوعات

۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۲ کد : ۴۷۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۱۴
رئیس دانشگاه تهران، با حضور در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، از غرفه‌های رسانه‌های مختلف بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، ۱۰ آبان ۱۳۹۶، ضمن بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، با حضور در غرفه‌ها با خبرنگاران رسانه‌ها گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه تهران در این بازدید درباره طرح شهردانش گفت: «جذب سرمایه‌گذار، اولویت دانشگاه تهران برای این طرح است، طرح شهردانش یک پروژه عمرانی ساده نیست، بلکه جنبه‌های پیچیده‌تری از یک پروژه عمرانی دارد؛ لذا هر سرمایه‌گذار و هر گروهی شاید توان اجرای آن را نداشته باشد».

دکتر نیلی با بیان اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذارانی هستیم که صلاحیت و شایستگی کار در این پروژه را داشته باشند افزود: «به‌طور جدی در حال پیگیری بحث طرح شهر دانش هستیم و وارد مرحله پیاده‌سازی آن شده‌ایم».

وی ادامه داد: «در بودجه امسال دولت که مورد تصویب مجلس قرار گرفت، طرح ساماندهی دانشگاه‌ها مشخصاً ذکر شده که امیدواریم سازمان مدیریت در سال جاری اعتباراتی را به دانشگاه اختصاص دهد».

دکتر نیلی درباره سفر رؤسای دانشگاه‌های برتر به روسیه گفت: «در حوزه‌های باغ گیاه شناسی، اقتصاد، علوم پایه، حمل و نقل و بخشی از حوزه‌های مهندسی از جمله نانوتکنولوژی و بایو با طرف روسی مذاکره شده است. البته دانشگاه محدود به اینها نیست و کاری که دانشگاه در این مذاکرات می‌کند، تسهیل شرایط برای تعامل و ارتباط استادان و دانشجویان دو طرف با یکدیگر است».

رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: «ما موافقت کردیم که اگر محققان و دانشجویان روسی به ایران آمدند، امکانات خوابگاهی و اقامتی را در اختیارشان بگذاریم و آنها نیز توافق کردند تا اگر دانشجویان و استادان ایرانی به آنجا رفتند، بتوانند از امکانات دانشگاه‌ها جهت اقامت استفاده کنند تا به این ترتیب هزینه‌های سفر کاهش پیدا کند و تمایل برای تبادل استاد و دانشجو افزایش یابد».


( ۷ )

نظر شما :