دیدار هیأت دانشگاهی روسیه با مدیر مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی دانشگاه تهران

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۶ کد : ۴۷۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۴۶
هیأتی از بنیاد گوچاکوف روسیه با دکتر الهه کولایی، مدیر مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی، دیدار و گفت و گو کرد.
دیدار هیأت دانشگاهی روسیه با مدیر مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر کولایی در دیدار این هیأت که ۹ آبان ۱۳۹۶ صورت گرفت، گفت: «مردم ایران و روسیه یکدیگر را از طریق منابع غربی می‌شناسند که این وضعیت مطلوب نیست و باید تغییر کند».

وی افزود: «مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی به منظور کاهش این کاستی‌ها و شناخت بهتر منطقه اوراسیای مرکزی از سال ۱۳۸۳ راه‌اندازی شد و در کنار فعالیت‌های گوناگون پژوهشی، برگزاری نشست‌های علمی، انتشار کتاب و نشریه علمی- پژوهشی برای همکاری‌های پژوهشی دوجانبه با مراکز آموزشی- پژوهشی روسیه آمادگی دارد».

دکتر کولایی با تاکید بر گسترش روابط علمی، فرهنگی و اجتماعی دو کشور گفت: «امیدوارم حضور هیأت روسی، تسهیل کننده توسعه و گسترش همکاری‌های علمی- آموزشی بین دو کشور در میان دانشگاه‌های ایران و روسیه باشد».

در ادامه نشست، اعضای بنیاد گورچاکوف و استادان دانشگاه‌های روسیه، روابط نزدیک مرکز ایران‌شناسی مسکو با سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه را از موارد قابل توجه توصیف و اعلام کردند که در حال حاضر انستیتو شرق‌شناسی روسیه با ایران و استادان ایرانی روابط مناسبی را برقرار کرده است. برنامه‌هایی برای کارشناسان جوان و پژوهشگران تدارک دیده شده و درخواست‌هایی که از سوی ایران ارائه می‌شود، برای آنها اولویت دارد.

همچنین هیأت روسی با اشاره به برنامه‌های مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی و گروه مطالعات منطقه‌ای، آمادگی خود را برای مبادله استادان و کارشناسان در چارچوب امضای تفاهم نامه اعلام کرد.


( ۵ )

نظر شما :