نشست تخصصی «معماری فضاهای فرهنگی، دیدگاه ایرانی فرانسوی» در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

۰۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ کد : ۴۷۵۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۴۷
نشست تخصصی معماری با حضور سفیر فرانسه در ایران، در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست تخصصی «معماری فضاهای فرهنگی، دیدگاه ایرانی فرانسوی» در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، نشست تخصصی معماری با موضوع «معماری فضاهای فرهنگی، دیدگاه ایرانی فرانسوی»، با حضور فرانسوا سنمو، سفیر فرانسه، ۸ آبان ۱۳۹۶، در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا برگزار شد.

در ابتدای نشست، دکتر شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبا در سخنانی گفت: «دیرزمانی است که مقوله گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در ایران مطرح و ذهن اندیشمندان را به خود مشغول کرده است. بی تردید هیچ ملت و قومی بدون اندیشه، تفکر خلاق، سخت‌کوشی و قناعت، به تمدن دست نیافته است، اما برای پیشرفت جامعه نیز باید موارد منجر به اعتلا بین کشورها به اشتراک گذاشته شود و مورد بازبینی و نقد مداوم قرار گیرد، چرا که مبادله اندیشه و تجربه نیاز همیشگی جوامع انسانی است، به ویژه آن جوامعی که پیشرفت و فکر توسعه پایدار را سرلوحه خویش قرار داده‌اند».

وی با تاکید بر اینکه هیچ تمدنی غالب نیست و هیچ تمدنی هم مصادره کننده نیست افزود: «گفت‌وگوی تمدن‌ها ضمن تسریع این اهداف می‌تواند هم‌گرایی بین انسان‌ها به وجود آورد و تعالی عمومی را تحقق بخشد.

سفیر فرانسه در ایران، سخنران دیگر این نشست بود. وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین سمینارهایی در زمینه معماری، به امضای توافقنامه همکاری بین دو کشور در وین در زمینه گسترش فعالیت‌های دانشگاهی، فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد و خواستار گسترش همکاری‌های دانشگاهی شد.

در ادامه استادان و معماران فرانسوی و ایرانی شرکت کننده در این نشست، در قالب پنل‌های تخصصی به سرپرستی دکتر حبیبی، استاد شهرسازی پردیس هنرهای زیبا و خانم مادلن اوبار، دبیرکل افکس، به ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود پرداختند.


( ۵ )

نظر شما :