دیدار مسئولان دانشگاه هومبولت آلمان از دانشگاه تهران

۲۳ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۳ کد : ۴۶۶۷ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۹۹۳
هیأتی از دانشگاه هومبولت آلمان با مسئولان چند پردیس و دانشکده دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، هیأتی از دانشگاه هومبولت آلمان، ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ضمن بازدید از پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده مطالعات جهان و دانشکده علوم اجتماعی با جمعی از مسئولان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار طرفین ضمن بحث و تبادل نظر درباره راه‌های گسترش روابط بین دو دانشگاه، تبادل استاد و دانشجو، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و توافقات دوجانبه، خواستار ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی شدند.

همچنین با‌توجه به‌اینکه یکی از مهم‌ترین زمینه‌های فعالیت در دانشگاه هامبولت در حوزه مواد و قطعات هیبریدی است، و به دلیل وجود تخصص و زمینه پژوهشی مشابه در دانشکده فنی دانشگاه تهران، در پایان دو طرف توافق کردند برای فراهم کردن زمینه‌ها و مقدمات برگزاری کارگاه آموزشی‌پژوهشی در همین حوزه و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص مکان و زمان برگزاری با هم در ارتباط باشند. پیش‌بینی می‌شود این نشست در پایان سال جاری میلادی برگزار شود.

اعضای این هیأت را پروفسور دکتر رولف شایدر از دانشکده الهیات، دکتر امیل لیست کراتوشویل از دانشکده علوم طبیعی، دکتر نیکولای پلمن، مدیر مؤسسه تحقیقاتی وابسته، دکتر تالجا بلاکند، از دانشکده علوم اجتماعی، پروفسور کومرل، رئیس آزمایشگاه زیست‌شناسی دانشگاه هومبولت آلمان تشکیل می‌دادند.


( ۳ )

نظر شما :