دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی مدیریت سبز برگزار شد

تعداد بازدید:۲۸۴۲
دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این نمایشگاه که از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ مهر ۱۳۹۶ با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و پردیس ابوریحان دانشگاه تهران بر پا بود، ۳۴ دانشگاه و مرکز پژوهشی آخرین دستاوردهای خود را در حوزه مدیریت سبز با هدف معرفی دستاوردها و ایده‌های علمی در زمینه استفاده بهتر از انرژی‌های پاک و مدیریت مصرف انرژی به نمایش گذاشتند.

دانشگاه تهران نیز به‌منظور معرفی و ارائه گزیده‌ای از دستاوردهای خود در حوزه مدیریت سبز در این نمایشگاه شرکت کرد، که علاوه بر دستاوردهای ارائه شده در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی و مدیریت آب و پسماند، طرح «شهر دانش، دانشگاه کارآفرین، سبز و هوشمند» و «احیای قسمتی از قنات دانشگاه تهران» شامل لایروبی، بازسازی و مرمت مسیر قنات دانشگاه در سطح وسیعی از شهر تهران و «سیستم مکانیزه و هوشمند مدیریت آبیاری» از جمله طرح‌های شاخص ارائه شده توسط دانشگاه تهران در این نمایشگاه بود.

این نمایشگاه در چارچوب روند اجرایی نمودن دستورالعمل مدیریت سبز (مصرف انرژی، مواد و حفظ محیط زیست) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شده است. از محورهای این نمایشگاه می‌توان به کنترل سیستم روشنایی و سیستم‌های حرارتی و برودتی، مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند و فناوری‌های پاک و انرژی‌های تجدید پذیر و محورهای مرتبط با آموزش و فرهنگ سازی در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها اشاره کرد.


نظر شما :