اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص نتایج فراخوان واژه جایگزین به جای کلمه «پردیس»

تعداد بازدید:۱۷۰۴۹
در پی اعلام فراخوان واژه جایگزین به جای کلمه «پردیس» از سوی دانشگاه تهران، که با استقبال جامعه دانشگاهی کشور رو به رو شد، تا پایان مهلت اعلام واژه‌ها، بیش از یکهزار واژه از طرق مختلف، مانند ایمیل، ارسال نامه دستی و اعلام مکتوب حضوری دریافت شد.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران با اعلام این خبر گفت: «از همه دانشگاهیان عزیزی که در این فراخوان شرکت کردند سپاسگزاریم و از آنجایی که تعداد واژه‌های پیشنهادی، بسیار زیاد و تنوع آنها نیز فراوان است، پس از جمع‌بندی اولیه واژگان و طرح موضوع در هیأت رئیسه دانشگاه، کمیته‌ای به منظور بررسی تخصصی واژگان و انتخاب نهایی تشکیل شده است که انشاالله تا پایان مهرماه نتایج را به دانشگاه اعلام خواهند نمود و در صورت تأیید هیأت رئیسه دانشگاه موارد به طور رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دکتر سیداحمدرضا خضری افزود: «در این کمیته تعدادی از استادان طراز اول دانشکده ادبیات و مدیران دانشگاه حضور دارند و امید می‌رود که از بین واژگان پیشنهادی واژه مورد نظر و مناسب انتخاب شود».

مشاور رئیس دانشگاه تهران هم‌چنین در خصوص واژگان پیشنهادی تصریح کرد: «تنوع واژه‌ها خیلی زیاد است، البته شباهت‌ها هم کم نیست و اگر واژه‌ای انتخاب شود، حتماً ضوابط اعلام شده در فراخوان در خصوص آن لحاظ خواهد شد».

گفتنی است فراخوان واژه پیشنهادی به جای واژه «پردیس» در تاریخ ۶ شهریور ماه از سوی دانشگاه منتشر شده بود و مخاطبان تا پایان روز ۱۵ شهریور فرصت داشتند تا واژگان خود را به طور رسمی اعلام نمایند.


( ۸۴ )

نظر شما :