هیأت دانشگاه تهران از دانشگاه ای‌تی‌اچ سوئیس بازدید کرد

۰۳ مهر ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۷ کد : ۴۶۱۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۸۹
‌ هیأتی از دانشگاه تهران به سرپرستی رئیس دانشگاه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ با رئیس دانشگاه ای‌تی‌اچ سوئیس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در دیدار با دکترلینو کوزلا، رئیس دانشگاه ای‌تی‌اچ زوریخ سوئیس، ضمن تبادل نظر درباره همکاری‌های دوجانبه به تشریح برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه تهران با تاکید بر بین‌المللی سازی، مسئولیت اجتماعی و دانشگاهی کارآفرین پرداخت.

در این دیدار که دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه تهران نیز حضور داشت، مقرر شد هر سال تعدادی دانشجو بین دو دانشگاه مبادله شود و برای مشخص شدن استاد مربوطه و تسهیلات دیگر از جمله یافتن اسکان مناسب همکاری دوجانبه به عمل آید. در اولین گام موضوع اعزام شش دانشجو از دانشگاه تهران مطرح و مقرر شد در این خصوص برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

ضرورت حضور استادان تازه استخدام در عرصه بین‌المللی، پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، همکاری بین مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و سرویس زلزله‌نگاری ای‌تی‌اچ، برگزاری کارگاه، سمینار و یا تدریس توسط استادان سوئیسی در دانشگاه تهران از جمله موارد دیگر مورد گفتگو هیأت دانشگاه تهران با رئیس دانشگاه ای‌تی‌اچ بود.

همچنین در این بازدید اعضای هیأت دانشگاه تهران از شهر علم ای‌تی‌اچ دیدن کردند و با ساختار دانشگاه ای‌تی‌اچ آشنا شدند. هدف پروژه شهر علم ای‌تی‌اچ هماهنگ سازی فعالیت‌های دانشگاه با وظایف و کارکردهای جامعه است.

علاوه بر آن، این هیأت با رئیس دپارتمان مواد و رئیس آزمایشگاه نانو متالورژی گفتگو و از چندین آزمایشگاه دیگر دیدار کرد و طرفین درباره همکاری‌های مشترک پژوهشی مذاکراتی انجام دادند.

گفتنی است که برنامه بازدید از دانشگاه‌های مهم سوئیس، در حاشیه حضور رئیس و معاون بین‌الملل دانشگاه تهران در یک کنفرانس بین‌المللی در زوریخ صورت گرفت.


( ۷ )

نظر شما :