دیدار هیأت دانشگاه تهران از دانشگاه زوریخ سوئیس

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۵ کد : ۴۵۸۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۷۹
هیأتی از دانشگاه تهران متشکل از رئیس و معاون بین‌الملل دانشگاه تهران با رئیس دانشگاه زوریخ سوئیس دیدار و گفتگو کردند.
دیدار هیأت دانشگاه تهران از دانشگاه زوریخ سوئیس

در این دیدار که سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ در دانشگاه زوریخ صورت گرفت، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و دکتر محمد باقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه با آقای دکتر مایکل هنگارتنر، رئیس دانشگاه زوریخ سوئیس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور دکتر قادر قربانی اصل، نماینده علمی جمهوری اسلامی ایران در اروپا و آقای مارسل اشنایدز از روابط بین‌الملل دانشگاه زوریخ برگزار شد، طرفین در خصوص همکاری‌های مشترک مذاکره و بر اهمیت توسعه همکاری در همه زمینه‌ها ازجمله تحقیقات مشترک و تبادل استاد و دانشجو تاکید کردند.

رئیس دانشگاه زوریخ شروع برنامه جدیدی را اعلام کرد که قرار است در پاییز امسال برای حمایت از همکاری با ایران و دانشگاه تهران انجام شود.

دکتر نیلی احمدآبادی نیز برنامه‌های حمایتی جدید دانشگاه را در خصوص تبادل استاد و دانشجو در دانشگاه تهران با تاکید بر شرکای بین‌المللی نظیر دانشگاه زوریخ تشریح کرد.

مسئولان دو دانشگاه موافقت کردند که اقداماتی را برای کمک به کاهش موانع و قالب کاری راحت تر برای همکاری ایجاد کنند که ایجاد گروه کاری در هر دانشگاه برای نظارت بر تبادلات دوجانبه و حمایت مالی مشترک از تحقیقات برای سال علمی بعدی و فراخوان برای دریافت تقاضا، انجام آموزش و برنامه‌های مشترک تحقیقاتی بین‌المللی برای رشته‌هایی به زبان‌های غیر فارسی در دانشگاه تهران از جمله این اقدامات خواهد بود.

در این دیدار موضوع همکاری با اتحادیه ۱۳ دانشگاه برتر ایران و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


( ۱۲ )

نظر شما :