مراسم تکریم بازنشستگان دانشگاه تهران برگزار شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۴ کد : ۴۵۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۷۰۲

مراسم تکریم کارکنان و اعضای هیأت علمی بازنشسته دانشگاه تهران، ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور رئیس، هیأت رئیسه و مسئولان دانشگاه تهران و بازنشستگان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران، گفت: «به همکارانی که در سال گذشته پس از سی سال خدمت صادقانه در دانشگاه تهران به افتخار بازنشستگی نائل آمدند تبریک عرض می‌کنم».

وی با بیان اینکه در فرهنگ غنی ایرانی تکریم، حفظ حرمت و عزت پیشکسوتان به‌عنوان یک ارزش مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: «من از طرف هیأت رئیسه دانشگاه تهران از سعی و تلاش شما عزیزان که می‌توانم اظهار کنم فعالان دیروز و خردمندان امروز هستید و بخش مهمی از عمر خود را در راه توسعه و اعتلای دانشگاه سپری کردید، قدردانی می‌کنم».

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: «دانشگاه تهران هر چه موفقیت در کارنامه خود دارد مرهون و مدیون تلاش‌های پرسنل خدوم است. گرچه به ظاهر بر روی کاغذ ارتباط کاری شما قطع شده، ولی کماکان عضو خانواده بزرگ دانشگاه تهران هستید و خواهید بود».

دکتر یزدانی با تاکید بر اینکه سعی ما در دانشگاه تهران بر این است همواره با آغوش باز در خدمت شما بازنشستگان گرامی باشیم، بتوانیم خدماتی را فراهم آوریم و از تجارب ارزشمندتان بهره‌مند شویم، گفت: «متاسفانه وجود یکسری از محدودیت‌ها موانعی را ایجاد می‌کند، یقیناً ما نتوانستیم زحمات همکاران بازنشسته را جبران کنیم اما برای بهبود و ایجاد زمینه مساعد تلاش خود را خواهیم کرد».

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با مهم برشمردن بحث پاداش بازنشستگی عنوان کرد: «انتظار می‌رود که پس از صدور حکم بازنشستگی این پرداخت صورت گیرد ولی این پاداش توسط وزارت عتف و پس از اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه و در نهایت ابلاغ به دانشگاه تهران پرداخت می‌شود که این فرایند تا حدودی زمان بر است».

دکتر یزدانی تصریح کرد: «مطابق آخرین بخشنامه‌ای که در خرداد سال جاری وزارت عتف ابلاغ کرد، به افرادی که زودتر از موعد مقرر بازنشسته شوند، پاداش پرداخت نمی‌کند و این کار را باید دانشگاه صورت دهد، اما با اعتراض دانشگاه تهران و طی جلساتی با مسئولان وزارت عتف مقرر شد در مورد افراد ایثارگر، جانبازان، معلولان و بانوان این پرداختی‌ها از طرف وزارت صورت بگیرد».

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با اشاره به پرداخت تسهیلات بانکی به کارکنان گفت: «ما در حال مذاکره با سازمان تأمین اجتماعی هستیم که اگر به سیستم حقوقی پرسنل بازنشسته این سازمان دسترسی یابیم می‌توانیم امکان دریافت وام از برخی بانک‌ها را برای همه بازنشستگان فراهم آوریم».

دکتر یزدانی در ادامه از احیای اداره رفاه در دانشگاه تهران خبر داد و افزود: «با موافقت رئیس محترم دانشگاه تهران و هیأت رئیسه اداره رفاه احیا و به زودی حکم مسئول آن صادر می‌شود. این اداره می‌تواند منشأ خدمات ارزشمندی برای بازنشستگان باشد».

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران در پایان سخنان خود گفت: «درباره بهره‌مندی از امکانات رفاهی، دانشگاه تهران آمادگی ارائه خدمات را دارد و بازنشستگان می‌توانند با همان تسهیلات و قیمتی که برای کارکنان است از این خدمات استفاده کنند. هم‌چنین در بحث راه‌اندازی کانون بازنشستگی که با مشکل مواجه بوده تلاش می‌کنیم تا این امر به سرانجام رسانده شود».

دکتر محمد رضا حاتمی، مدیر کل منابع انسانی و امور رفاهی دانشگاه تهران، نیز ضمن بیان خیر مقدم گفت: «مراسم بازنشستگی همیشه با حضور خانواده‌ها برگزار می‌شود به دلیل اینکه به نمایندگی از طرف دانشگاه تهران اعلام کنیم که همسران، پدران و مادران شما در این مجموعه زحمت کشیدند و دانشگاه پیشرفت خود را مدیون این عزیزان است».

وی خاطر نشان کرد: «کسانی که امروز مورد تقدیر قرار می‌گیرند انباشته از تجربه و صاحبان علم هستند و در کار علمی، تخصصی و اداری که داشتند به‌عنوان پیشکسوت دانشگاه محسوب می‌شوند و امروز ما به نمایندگی از خانواده دانشگاه تهران از این بازنشستگان گرامی تقدیر و تشکر می‌کنیم».

مدیر کل منابع انسانی و امور رفاهی اظهار داشت در هشت سال گذشته در دانشگاه تهران ۵۶۸ نفر از کارکنان و ۲۴۱ نفر از اعضای هیأت علمی به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند و در سال ۹۵، ۱۱۰ کارمند و ۴۳ عضو هیأت علمی بازنشسته شده‌اند».

دکتر حاتمی با بیان اینکه ما و همکارانمان در اداره کل منابع انسانی و امور رفاهی همیشه تلاش کرده‌ایم تا کار بازنشستگان و پیشکسوتان را در اسرع وقت انجام دهیم، گفت: «اگر کاستی و قصوری بوده بر ما ببخشید اگر کار کرده‌ایم وظیفه و اگر کوتاهی بوده به نیابت از همه کسانی که در این اداره کار می‌کنند عذر خواهی می‌کنم. امیدواریم در مرحله دوم زندگی که یک شروع جدید است در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید».

در این مراسم دکتر سید محمود غفاری و معصومه هادی پور از بازنشستگان دانشگاه تهران به بیان سخنان، نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و در ادامه برنامه از بازنشستگان و پیشکسوتان سال ۱۳۹۵ دانشگاه تهران با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.


( ۱۹ )

نظر شما :