آغاز طرح تولید محتوای الکترونیکی از کلاس‌های درس در دانشگاه تهران

۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۶ کد : ۴۵۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۶۸
مرکز آموزش‌های الکترونیک دانشگاه تهران طرح تولید محتوای الکترونیکی از کلاس‌های درس را با همکاری استادان و دانشجویان از ابتدای سال تحصیلی جدید آغاز می‌کند.
آغاز طرح تولید محتوای الکترونیکی از کلاس‌های درس در دانشگاه تهران

در اطلاعیه مرکز آموزش‌های الکترونیک دانشگاه تهران آمده است:

قابل توجه دانشجویان گرامی و فرهیخته دانشگاه تهران

با سلام و خیر مقدم و شادباش در آغاز سال تحصیلی

همانطور که می‌دانید «برند دانشگاه تهران» برای جوانان جویای علم، همیشه نامی جذاب و پر کشش محسوب شده است. یکی از نقاط قوت و به عبارتی باارزش‌ترین دارایی‌های دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور، تدریس اساتید مجرب دانشگاه در کلاس‌های درس می‌باشد. در طول سال تحصیلی دروس تخصصی و عمومی در گروه‌های آموزشی مختلف و در مقاطع گوناگون توسط اساتید برجسته کشور در کلاس‌های درس تدریس می‌شوند و دانشجویان به فراخور میزان گیرایی خود به اندازه زمان کلاس از محضر استاد بهره می‌برند که طبیعتاً روند آموزش سنتی این گونه ایجاب می‌کند. دانش استاد و زحمت انتقال آن به تعداد محدودی از دانشجویان و مباحثی که در هر جلسه بسته به سوال پیش می‌آید در حباب زمان و مکان، گذرا و غیر قابل نگهداری است. اما تبدیل این دارایی با ارزش به صورت محتوای الکترونیکی امکان حفظ و نگه‌داری از این مجموعه و استفاده چندباره از آن برای دانشجویان، چه آن گروه از دانشجویانی که در درک مبحثی دچار مشکل شده‌اند و چه به طور کلی برای دانشجویان به صورت یادگیری الکترونیکی را بر اساس اصول یادگیری الکترونیکی ممکن ساخته است.

بر همین اساس مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران در نظر دارد با همکاری دانشکده‌های دانشگاه و به یاری شما عزیزان دست به یک اقدام نوآورانه بزند و با ضبط کلاس‌های درس اساتید برجسته، محتوای علمی این کلاس‌ها را جاودانه ساخته و به صورت الکترونیکی برای جویندگان علم قابل استفاده کند.

برای همکاری در این طرح، دانشجویان و علاقمندان می‌توانند پس از مطالعه اطلاعات تکمیلی طرح در http://webinar.ut.ac.ir و پس از جلب موافقت استاد مربوطه، فرم مخصوص شرکت در فراخوان را که در همان آدرس قرار داده شده است تکمیل کنند.

لازم به ذکر است تمامی محتواهای تولید شده با ذکر نام دانشجوی مشارکت کننده آن (علاوه بر نام استاد) منتشر خواهد شد و ۳ محتوای تولید شده برتر در مسابقه تولید محتوای الکترونیکی در جشنواره یادگیری الکترونیکی معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.


( ۱۷ )

نظر شما :