اختتامیه سیزدهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی برگزار شد

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳ کد : ۴۵۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۰۸
مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی، ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این مراسم با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، مسئولان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران برگزار شد و از مقام آوران سیزدهمین جشنواره ورزشی تقدیر به‌عمل آمد.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در این مراسم با اشاره به نزدیک بودن ماه محرم و تسلیت این ایام گفت: «امیدوارم محرم امسال فرصتی هم برای سوگواری و ادای دین به شهدای عاشورا و هم مجالی برای تعمق بیشتر در این حادثه بزرگ و تاریخ ساز باشد، موضوع عاشورا و محرم فقط یک داستان تاریخی و رخداد حماسی نیست واقعه‌ای است که اگر به آن از ابعاد مختلف نگاه شود، می‌تواند برای همه ابنای بشر درس‌های زیادی را به همراه داشته باشد».

وی با اظهار اینکه دانشجویان محور اصلی توسعه علمی و فرهنگی کشور هستند، گفت: «هفته آینده درهای دانشگاه به روی جوانان برومند این سرزمین باز خواهد شد و من آغاز سال تحصیلی را به همه دانشگاهیان و به‌ویژه دانشجویان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در سال تحصیلی جدید همه ما بیش از گذشته بتوانیم به دانشگاه تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور که امروز بر تارک علم و فرهنگ ایران می‌درخشد و یکی از برجسته‌ترین مراکز آموزش عالی در منطقه و دنیاست ادای دین کنیم».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در ادامه یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت سازمان‌های اداری را نیروی انسانی توصیف کرد و افزود: «ما در دانشگاه تهران اگر بخواهیم بر موانع غلبه کنیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم بیشتر از دارایی‌ها و اموال دانشگاه باید به نیروی انسانی در ابعاد مختلف توجه کنیم. نیروی انسانی است که می‌تواند سرنوشت این مرکز آموزش عالی را تغییر دهد، توجه به امر ورزش کارکنان یکی از این ابعاد است که دارای اهمیت بسزایی است».

دکتر سرسنگی با تاکید بر اهمیت مسئله ورزش کارکنان بیان کرد: «ما امسال با تدبیر رئیس دانشگاه تهران در شورای عالی ورزش، بحث طرح گسترش ورزش همگانی را در دانشگاه اجرا خواهیم کرد. در واقع مهم‌ترین اولویت ما در کنار سایر وظایف توسعه و تعمیق ورزش همگانی است که امیدوارم منجر به تأثیر خوبی در وضعیت کاری و پالایش روحی و ایجاد نشاط و امید در فضاهای کاری کارکنان شود».

وی در ادامه افزود: «قطعا این امر تحقق نخواهد یافت جز با همکاری کارکنان و هم‌چنین مسئولان دانشگاه تهران و اهتمام در جهت دادن فرصت‌هایی برای ورزش که امید است این طرح در سال ۹۶ به عنوان الگوی ورزشی نمونه و موفق در بین همه کارکنان دولت جمهوری اسلامی ایران مطرح شود».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با عنوان اینکه حدود یک سوم کارکنان و اعضای هیأت علمی به صورت مستقیم درگیر ورزش هستند، گفت: «این مسئله دلگرم کننده است هر چند کافی نیست و ما باید به سمتی حرکت کنیم که همه دانشگاهیان در هر سن و شرایطی با یکی از رشته‌های ورزشی مأنوس شوند».

علی حبیب الهی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران نیز طی سخنانی هدف از برگزاری این رویداد را توجه به امر ورزش کارکنان توصیف کرد و گفت: «امروزه با توجه به شیوه‌های زندگی و کم تحرکی با مشکلات مختلفی مواجه هستیم و راه پیش‌گیری از این موارد فعالیت‌های فیزیکی و بدنی است که می‌تواند از بسیاری آسیب‌های جسمانی و روانی جلوگیری و شور و نشاط را در بین کارکنان افزایش دهد».

وی با اظهار اینکه برای برگزاری مسابقات نیاز به هماهنگی و برنامه‌ریزی در واحدهای مختلف دانشگاه بوده است، صدور احکام مسئولان جشنواره، ارسال آئین نامه، اختصاص زمان تمرین برای آمادگی، برای نخستین بار هماهنگی با پردیس‌ها و دانشکده‌ها جهت میزبانی برخی از رشته‌های ورزشی، هماهنگی با مرکز بهداشت و درمان، هماهنگی با فدراسیون‌ها، برگزاری جلسات هماهنگی و تهیه وسایل و تجهیزات ورزشی را از اهم اقدامات انجام شده در راستای برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات برشمرد.

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران با بیان اینکه مسابقات در ۸ رشته بانوان و ۱۱ رشته برادران برگزار شد گفت: «یک هزار و ۱۷۱ نفر از ۳۵ پردیس، دانشکده و واحد در این رویداد شرکت کردند و پردیس ابوریحان، دانشکده مدیریت، پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی میزبان این دوره از مسابقات بودند».

وی یکی از دلایل افزایش مشارکت و استقبال از فعالیت‌های ورزشی در واحدهای مختلف دانشگاه را توجه ویژه مسئولان به امر ورزش توصیف کرد.

حبیب الهی خاطر نشان کرد: «در رده‌بندی این دوره از مسابقات رقابت‌ها خیلی نزدیک است و پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و پردیس ابوریحان به ترتیب مقام‌های اول تا چهارم را کسب کردند».

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران در ادامه گفت: «به همه شرکت کنندگان مقام‌آور مدال و حکم قهرمانی، به مسئولان پردیس‌ها و دانشکده‌های برتر لوح و جایزه وهم‌چنین به مقام‌های اول تا سوم جشنواره اعتبار تشویقی اهدا خواهد شد».

وی استفاده آزاد از سالن‌های در اختیار برای کارکنان، برگزاری مسابقات ورزشی در قالب جشنواره، برگزاری همایش‌های پیاده‌روی و ورزش‌های صبحگاهی و عصرگاهی را از برنامه‌هایی در جهت توجه به ورزش و با لا بردن میزان مشارکت کارکنان عنوان کرد.

در پایان این مراسم از مقام‌آوران با اهدای مدال و حکم قهرمانی و هم‌چنین از مسئولان دانشکده‌ها و پردیس‌ها و کارشناسان فعال در حیطه ورزش برای مشارکت و همکاری با سیزدهمین دوره مسابقات تقدیر به‌‌عمل آمد و پردیس دانشکده‌های فنی با ۷۶ امتیاز، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ۷۵ امتیاز و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ۶۰ امتیاز مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.


( ۳ )

نظر شما :