هجدهمین جلسه معاونین پژوهشی دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور برگزار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۱ کد : ۴۵۶۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۲۰
هجدهمین جلسه معاونین پژوهشی دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ با دبیری دانشگاه تهران در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این جلسه عناوینی چون کنسرسیوم همکاری‌های پژوهشی و فناوری دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور، همکاری با ایرانداک برای تقویت سیستم همانند جوی ملی پایگاه‌های اطلاعاتی، اختیارات مالی پژوهشی در دانشگاه‌های بزرگ و برتر و همچنین مأموریت‌گرایی دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست، پیشنهاد تفاهم‌نامه ایجاد و برپایی کنسرسیوم پژوهش و فناوری دانشگاه‌های برتر با محوریت همکاری‌های بین دانشگاهی و مشارکت در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز تقویت هسته‌های پژوهشی و انتشارات مورد بحث و گفتگو واقع و به اتفاق آرا تصویب شد.

همچنین مقرر شد دانشگاه‌های بزرگ و برتر در جهت رسالت تاریخی خود به منظور ایجاد شفافیت و کاستن تخلفات، پایان نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و رساله‌های خود را در اختیار ایرانداک قرار بدهند تا سیستم همانند جوی ملی تقویت و به شفافیت فضا کمک شود.

از دیگر موضوعات مورد بررسی، نحوه ایجاد ساز و کار تجمیع منابع مالی دانشگاه‌ها در راستای خرید کلی منابع علمی است که مورد اتفاق بود و مقرر شد فرآیند آن توسط دبیرخانه این نشست دنبال شده و نتیجه آن در نشست‌های آتی ارائه شود.


( ۲ )

نظر شما :