با نظارت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

نخستین «بومی نو-فین تک» دانش‌آموزی در بازار سرمایه برگزار شد

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۵ کد : ۴۴۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۰۶
نخستین رویداد استارتاپی حوزه بازار سرمایه برای دانش آموزان پایه اول متوسطه در قالب مسابقات کسب و کار دانش آموزی توسط مؤسسه کارآفرینان شایسته فردا، تحت نظارت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در راستای تفاهم نامه همکاری منعقده، ۱۹ و ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ برگزار شد.

در این رویداد دانش آموزان با هدف آشنایی با بوم مدل کسب و کار به صورت تیمی با طرح ایده‌های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه به رقابت پرداختند.

رضا زعفریان، عضو هیأت علمی دانشکده کارآفرینی و مدیر طرح کاشف گفت: در جلسات آموزشی به این نتیجه رسیدیم که دانش آموزان نیازمند انگیزه، حمایت، تشویق و راهنمایی هستند تا بتوانند ایده‌های کسب و کارهای جدید را به دست آورند؛ بنابراین به ایده یک استارتاپ تخصصی در حوزه مالی رسیدیم و نام آن را هم به طور مشترک «بومی نو- فین تک» گذاشتیم تا بتوانیم دانش آموزان را به سمت استارتاپ های مالی در حوزه بورس، بانک و خدمات بیمه‌ای هدایت کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه این نخستین «بومی نو» تخصصی دانش آموزی است که در حوزه مالی با تمرکز بر بازار سرمایه برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد که چنین برنامه‌هایی در سراسر ایران برگزار شود.

خاطر نشان می‌شود در حاشیه این مراسم، کارگاه‌های آموزش بوم کسب و کار نیز برگزار شد.


( ۵ )

نظر شما :