مراسم اختتامیه اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر برگزار شد

۰۳ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۳ کد : ۴۴۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۳۱
اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور بخش پسران، سوم مرداد ۱۳۹۶ با معرفی نفرات و تیم‌های برتر، در دانشگاه تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور مسئولان دانشگاه تهران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تیم‌های شرکت کننده در اولین المپیاد برگزار شد، علی حبیب الهی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، در گزارش کوتاهی اعلام کرد: «در این المپیاد ۹۲ تیم در بخش دختران و ۹۳ تیم در بخش پسران با یکدیگر به رقابت پرداختند».

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، اظهار کرد: «برای همه شرکت کنندگان مدال یادبود، برای دانشگاه‌ها تندیس و گواهی شرکت در مسابقات و هم‌چنین برای دانشگاه‌هایی که مقام‌های اول تا ششم را کسب کرده‌اند جایزه ویژه اهدا خواهد شد».

وی برنامه‌های مختلف آموزشی، مشاوره ورزشی، خدمات پزشکی، برپایی نمایشگاه، اجرای موسیقی‌های بومی و محلی، بازدید از اماکن دیدنی و برگزاری مراسم‌های افتتاحیه و اختتامیه را از جمله فعالیت‌های انجام گرفته در دوره برگزاری اولین المپیاد برشمرد.

حبیب الهی با اشاره به استقبال بی نظیر مسئولان ورزشی کشور از برگزاری اولین المپیاد گفت: «شما ورزشکاران با اجرای مهارت‌های زیبای خود زمینه جلب توجه مسئولان کشور به ورزش همگانی را فراهم کردید و این جای تقدیر و تشکر از دانشجویان به‌عنوان سفیران ورزش همگانی دارد».

رحیم شریف، معاون فنی المپیاد پسران، المپیاد ورزش‌های همگانی را گام بلندی در راستای یکپارچه سازی نظام ورزشی دانشجویی کشور توصیف کرد.

وی نشاط، شادابی، امید و جذابیت را به‌عنوان مهم‌ترین شاخص‌ها برای تدوین رشته‌های ورزش همگانی برشمرد و گفت: «رشته‌ها برای این المپیاد به گونه‌ای انتخاب شد که در آینده بتوانیم آن‌ها را در بدنه ورزش دانشجویی توسعه دهیم و طبق ارزیابی‌های به‌عمل آمده این رشته‌ها با اقبال ورزشکاران مواجه شده است».

معاون فنی المپیاد پسران، خاطر نشان کرد: «همه دانشجویان شایسته مدال و برنده این رقابت‌ها هستند. این المپیاد به میزبانی شایسته دانشگاه تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور برگزار شد».

دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، نیز در این مراسم گفت: «این ورزش گر چه ورزش همگانی بود، اما همت و تلاش دانشجویان منجر شد تا در سطح کشور مطرح شود».

وی مهم‌ترین گام در این المپیاد را ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان بیان کرد و افزود: «شرکت در فعالیت‌های ورزشی باعث رشد و تعالی دانشجویان و شکوفایی علم و دانش در کشور خواهد شد و ما امیدواریم این استمرار یابد و به عنوان یک فرهنگ در جامعه مقرر شود».

در اولین المپیاد ملی ورزش‌های همگانی از نفرات و تیم‌های برتر شرکت کننده تقدیر به عمل آمد. دانشگاه‌های فرهنگیان کرمانشاه، بیرجند، مهندسی علوم و فناوری‌های نوین گلبهار، پیام نور همدان، مجتمع آموزش عالی اسفراین و فردوسی مشهد مقام‌های اول تا ششم را کسب کردند.

مقام آوران رشته آمادگی جسمانی

مقام اول: یاسر باقر نیا، دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد

مقام دوم: سلمان آزمون علی آباد، دانشگاه خوارزمی

مقام سوم: سعید فعال، دانشگاه شیراز

مقام آوران رشته شوت فوتبال هدفمند

مقام اول: محمد اکبر نیا، دانشگاه پیام نور همدان

مقام دوم: محمد حسین فکورزاده، دانشگاه صنعتی همدان

مقام سوم: علیرضا کیقبادی، دانشگاه حکیم سبزواری

مقام آوران رشته شوت بسکتبال

مقام اول: علی استرکی، دانشگاه کاشان

مقام دوم: نوید محمدی، دانشگاه صنعتی اصفهان

مقام سوم: رضا گلستانی، دانشگاه نیشابور

مقام آوران رشته هفت سنگ

مقام اول: علی فغانی، مجتمع آموزش عالی اسفراین

مقام دوم: سید حسین میرحسینی، دانشگاه صنعتی شاهرود

مقام سوم: مهدی خوشوقت، دانشگاه پیام نور همدان

مقام آوران رشته طناب زنی

مقام اول: دانشگاه فرهنگیان اصفهان (حمید بابامیر، محمد امین جاودان فر، رضا امینی)

مقام دوم: دانشگاه پیام نور همدان (مهدی خوشوقت، علی شکوهیان، بهزاد ارجی)

مقام سوم: دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد (سلیمان صیدالی، یاسر باقرنیا، مصدق بیغال)

مقام آوران رشته فریزبی

مقام اول: دانشگاه مهندسی علوم و فناوری‌های نوین گلبهار (علی احمدی، سید فرهادفراهی، محمد موسوی نیشابوری (

مقام دوم: دانشگاه نیشابور (رضا گلستانی، جواد ده شیخی، محمد یاوری)

مقام سوم: دانشگاه فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامی تهران (احسان کرمی، رسول صداقت، علی اسماعیلی)

همچنین در این مراسم از دکتر محمد پورکیانی، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به پاس تلاش برای برگزاری این المپیاد تقدیر به عمل آمد.

در پایان، پرچم میزبانی دومین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور از سوی مسئولان دانشگاه تهران به مسئولان دانشگاه الزهرا و دانشگاه بوعلی همدان به عنوان میزبانان دختران و پسران دومین المپیاد تقدیم و مشعل اولین المپیاد تا دو سال دیگر خاموش شد.


( ۲ )

نظر شما :