انتشار کتاب اعضای هیات علمی دانشگاه تهران توسط اسپرینگر

۰۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۴ کد : ۴۴۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۳۷

کتاب Reclamation of Arid Lands که توسط دکتر محمد جعفری و دکتر علی طویلی، اعضای هیأت علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و با همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه کاشان و مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع تألیف شده است، توسط انتشارات اسپرینگر منتشر شد.

در کتاب ۵۰۰ صفحه‌ای «احیای زمین‌های خشک»،روش‌های مختلف احیای مناطق خشک بر اساس نتایج حاصل از تجربیات کارهای انجام شده در ایران و سایر کشورهای جهان به ویژه خاورمیانه، ارائه شده است.

تشریح روش‌های قدیمی و دانش بومی احیای زمین‌های خشک در کنار مد نظر قرار گرفتن روش‌ها و فناوری‌های نوین از ویژگی‌های این کتاب است.

با توجه به مطالب و چگونگی ارائه این روش‌ها، کتاب می‌تواند برای متخصصان و غیرمتخصصان علاقه‌مند به احیای مناطق خشک در سراسر جهان قابل استفاده باشد.


( ۱۴ )

نظر شما :

رستگار ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰
با سلام. اظهار نظر آقای حسن آبادی در خصوص استفاده از تجربیات و دانش نویسندگان کتاب برای احیای زمین های کشاورزی درست است اما نوشتن کتاب به معنای هدر دادن عمر و سرمایه نیست زیرا از همین کتاب که با توجه به فعالیت بین المللی ناشر آن، توزیع جهانی هم دارد، ممکن است سایر ملل و کشورها برای بهره وری بیشتر از کشاورزی خود استفاده کنند. بهتر است ما هم یاد بگیریم از این دانش، استفاده عملی کنیم تا دانشمندان ما هم با شوق بیشتری تحقیق کنند و کتاب بنویسند که خود سرمایه ای ارزشمند است.
علی حسن آبادی ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۶
کاش از تجربیات این بزرگواران در احیای زمینهای کشاورزی و صرفه جویی در مصرف آب و پرهیز از روشهای غرقابی توسط مسئولین استفاده شود. صرف کتاب چاپ شدن فقط هدر دادن عمر و سرمایه است.
فریدون نوابی ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۱
با سلام. خیلی مایه افتخار ما ایرانیهاست که دانشمندامون جهانی بشن.با تشکر