برگزاری اولین نشست نظام جدید رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مسکو با حضور نمایندگان دانشگاه تهران

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۲ کد : ۴۲۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۴۳
اولین نشست بین‌المللی کارشناسان نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مسکو ۱۸ و ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ با حضور دانشگاه تهران در دانشگاه دولتی مسکو برگزار شد.
برگزاری اولین نشست نظام جدید رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مسکو با حضور نمایندگان دانشگاه تهران

دکتر علی‌اکبر صبوری به عنوان نماینده دانشگاه تهران و دکتر سیدحسن زهرایی، مسئول دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های ایران و روسیه در دانشگاه تهران، در اولین نشست بین‌المللی کارشناسان نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مسکو شرکت کردند.

این نشست با حضور پروفسور سادونیچی، رئیس دانشگاه دولتی مسکو و مسئولان نهادهای رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان از جمله، IREG و همچنین نمایندگان و متخصصان دانشگاهی از کشورهای بلژیک، آمریکا، برزیل، انگلستان، آفریقای جنوبی، ایتالیا، ترکیه، چین، هندوستان، لهستان، روسیه و جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

در نشست مذکور نمایندگان هر یک از کشورها به بیان نظرات خود درباره نظام رتبه‌بندی مسکو و تبیین شاخص‌های اصلی آن پرداختند.

حاضران در این نشست ابراز امیدواری کردند که اطلاعات مربوط به حداکثر ۲۵۰ دانشگاه جهان تا پاییز امسال از طریق پایگاه اسنادی پیش‌بینی شده برای این منظور منتشر شود.

در جریان برگزاری دومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه در آبان ۱۳۹۵ در دانشگاه تهران پروفسور سادونیچی، رئیس دانشگاه دولتی مسکو و رئیس اتحادیه رؤسای دانشگاه‌های روسیه، پیشنهاد نظام رتبه‌بندی بین‌المللی جدید دانشگاه‌های جهان را مطرح کرد که مورد استقبال رؤسای دانشگاه‌های حاضر قرار گرفت و مقرر شد تا موضوع از طریق مسئولان دبیرخانه‌های اتحادیه دانشگاه‌های ایران و روسیه مستقر در دانشگاه تهران و دانشگاه دولتی مسکو پیگیری شود.


( ۱۰ )

نظر شما :