امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تهران با کشورهای عضو اکو

۰۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۸ کد : ۴۲۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۶۲
دانشگاه تهران با هدف حمایت از احیای تمدن و علوم اسلامی با کشورهای عضو اکو تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تهران با کشورهای عضو اکو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، دبیر کل دبیرخانه پیشبرد علم و فناوری در جهان اسلام دانشگاه تهران، و دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با هدف پاسداشت میراث فرهنگی غنی و مشترک کشورهای عضو، گسترش تعاملات فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، دانشگاهی و پژوهشی میان این کشورها، حمایت از احیای تمدن علوم اسلامی و پیشبرد آن در پهنه جهان اسلام تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

همکاری برای تأسیس اتحادیه دانشگاه‌های کشورهای عضو اکو به منظور ایجاد شبکه‌ای از دانشمندان مسلمان در محدوده اکو، اجرای برنامه‌های مشترک به منظور تکریم و تقدیر از دانشمندان، اندیشمندان و پژوهشگران برجسته کشورهای اکو، توسعه مبادلات دانشجویی، علمی و اعضای هیأت علمی کشورهای اکو با دانشگاه تهران، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت تخصصی و دوره‌های کارآموزی و در نهایت تأمین کمک‌های مالی برای دانشجویان کشورهای منطقه اکو شاغل به تحصیل در دانشگاه تهران، از جمله مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

مؤسسه فرهنگی اکو یک نهاد بین‌المللی است و مقر اصلی آن در تهران است. این نهاد از سال ۱۹۹۵ با هدف تحکیم قرابت‌های فرهنگی، هنری، پژوهشی، ادبی و ایجاد پیوندهای معنوی و روابط دوستانه میان ملل کشورهای عضو فعالیت خود را آغاز کرده است.


( ۱ )

نظر شما :