آیین یادبود استاد باستانی پاریزی در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۹ کد : ۴۱۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۷۰
همزمان با روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی و روز جهانی موزه‌‌ها، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ آیین یادبود استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، این مراسم با حضور رئیس دانشگاه تهران، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، معاون فرهنگی دانشگاه تهران و هنرمندان و علاقه‌مندان به زنده یاد استاد باستانی پاریزی برگزار شد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، با اظهار اینکه امروز یکی از روزهای به یاد ماندنی دانشگاه تهران و باغ موزه نگارستان خواهد بود گفت: «دانشگاه تهران فقط متعلق به استادان و دانشجویان نیست بلکه به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور بزرگ‌ترین رادمردان در حوزه‌های مختلف در این دانشگاه بوده‌اند».

وی افزود: «ما به واسطه مسئولیت‌هایمان بار سنگینی را بر عهده داریم و از همه کسانی که به این دانشگاه کمک می‌کنند تشکر ویژه داریم. شرکت مس که نشان داد به چه صورت صنعت می‌تواند در حوزه هنر فعال باشد».

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام سید محمود دعایی، آیت الله حجتی کرمانی، مهندس سید علی میرافضلی، دکتر پیروز ارجمند به توصیف فضائل علمی و اخلاقی استاد فقید باستانی پاریزی پرداختند.

اهدای لوح یادبود به مهندس حمید باستانی پاریزی، فرزند استاد باستانی پاریزی و امضای تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و شرکت صنایع مس کرمان با موضوع تعاملات فرهنگی دانشگاه تهران و شرکت مس، به‌ویژه در زمینه برگزاری جایزه تصویر سازی استاد باستانی پاریزی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

هم‌‌چنین نمایشگاه تصویرسازی‌های «طرح آینه‌دار دوران»، که در آن جمعی از هنرمندان برجسته تجسمی با حمایت مالی سازمان ملی مس کشور به تصویرگری محتوایی کتاب‌های استاد باستانی پاریزی پرداختند، افتتاح شد.


نظر شما :