بازدید هیأت صربستانی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۵ کد : ۴۱۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۸۰
اعضای هیأت علمی دانشگاه بلگراد صربستان روز دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ با مسئولان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه که رئیس دانشکده فیلولوژی، مدیر مرکز همکاری‌های بین‌المللی وزارت علوم و توسعه فناوری، رئیس دپارتمان کتابداری، مدیر مرکز مطالعات آسیا، معاون بین‌الملل و معاون آموزشی و برنامه‌ریزی دانشگاه بلگراد حضور داشتند، دکتر امین‌مقدسی، رئیس دانشکده ادبیات، ضمن معرفی بخش‌های مختلف و گروه‌های آموزشی، آمادگی این دانشکده را برای عقد تفاهم‌نامه مشترک، تأسیس مرکز مطالعاتی مشترک در زمینه ادبیات فارسی و ایران‌شناسی، تبادل دانشجو، اعزام و پذیرش دانشجو و استاد در قالب فرصت مطالعاتی کوتاه و بلندمدت در حوزه‌های شرق‌شناسی و غرب‌شناسی، برگزاری نشست‌های علمی مشترک، چاپ مجلات مشترک و ارائه دروس و کاوش‌های مشترک در زمینه باستان‌شناسی اعلام کرد.

در ادامه، لیلیانا مارکوویچ، رئیس دانشگاه فیلولوژی، با تشکر از مسئولان دانشکده گفت: «موضوع ایران‌شناسی و تأسیس مرکز زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه بلگراد اهمیت دارد و مقرر شد واحدهای درس زبان فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه بلگراد ارائه شود».

وی در ادامه در خصوص برگزاری همایش‌ها و دوره‌های تابستانه مشترک، چاپ کتب و مجلات و مقالات و راه‌اندازی پروژه‌های مشترک در حوزه بالکان و جاده ابریشم تاکید کرد.

به پیشنهاد دکتر طهماسبی، معاون اجرایی دانشکده ادبیات، برگزاری دو کنفرانس مشترک با عنوان‌های «ادبیات در خدمت انسان» و «جاده ابریشم و ارتباطات انسانی» مورد موافقت طرفین قرار گرفت.


( ۱ )

نظر شما :