نشست سفیر مکزیک با مسئولان و دانشجویان دانشکده مطالعات جهان

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۳ کد : ۴۰۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۱۸
آقای آلفونسو زگبه، سفیر مکزیک در ایران ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ با مسئولان دانشکده مطالعات جهان دیدار و گفتگو کرد.
نشست سفیر مکزیک با مسئولان و دانشجویان دانشکده مطالعات جهان

در این دیدار که دکتر سعید رضا عاملی؛ رئیس دانشکده مطالعات جهان، دکتر عرب احمدی، مشاور امور بین‌الملل و دکتر مریم حق‌روستا، مؤسس و مدیر رشته مطالعات آمریکای لاتین، حضور داشتند دو طرف بر لزوم همکاری علمی و بین‌المللی بین دانشکده مطالعات جهان و دانشگاه‌های مکزیک تأکید کردند.

سپس خیلدو مدینا، استاد دانشگاه و هنرمند صاحب‌نام مکزیکی در جمع دانشجویان مطالعات آمریکای لاتین حاضر و با حضور سفیر مکزیک، در نشستی گرم و صمیمی با دانشجویان توضیحاتی را دربارۀ سبک و سیاق هنری خود بیان کرد.

مدینا سخنان خود را با خواندن شعری از حافظ آغاز و به حضور خود در جشنواره‌های مختلف در سرتاسر نقاط جهان مانند ایتالیا، فرانسه، ژاپن و... اشاره کرد و گفت: «رسالت هنر در عصر حاضر هویت‌بخشی به کدهای انسانی مشهود در جوامع بشری است، لذا با استفاده از مداد و آینه تمام توان خویش را برای بازنمایی آرمان‌های بشری به کار می‌گیرد. هویت و فرهنگ مکزیکی در عصر حاضر به این صورت متجلی نمی‌شود که همانند تمدن‌های باستانی برای مثال تمدن آزتک هرم بسازد، بلکه در این قالب قرار می‌گیرد که اشتراکات و افتراقات فرهنگی مکزیک و سایر فرهنگ‌ها از جمله ایران با زبان فرهنگ و هنر بیان شود. بنابراین در ذره به ذره و میلی‌متر به میلی‌متر هر اثر هنری دقت بسیاری به کار گرفته می‌شود.»

وی در کنار توضیح برخی از آثار برجسته‌اش، فیلم‌هایی را از نمایشگاه‌های خود در کشورهای مختلف از جمله فرانسه و ایتالیا نمایش داد و افزود: «استعاره‌ها و کدهای به کار رفته در آثار هنری به گونه‌ای است که گویی یک شعر تصویری روایت می‌شود. بنابراین، بسیاری از افراد معتقدند هنر و فرهنگ مکزیکی قرابت بسیاری به سوررئالیسم دارد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید.


نظر شما :