برگزاری نمایشگاه نگاهی به تاریخ صدساله عراق در پردیس هنرهای زیبا

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۴ کد : ۴۰۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۷۹
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، نمایشگاه نگاهی به تاریخ صد‌ساله عراق، فرهنگ و جهاد با حضور جمعی از مسئولان پردیس هنرهای زیبا، سفرای کشورهای عراق، کوبا، فلسطین و جمعی از چهره‌های علمی و فرهنگی کشور ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ در سالن نمایشگاه پردیس هنرهای زیبا افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبا، ضمن خیر مقدم و ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه، با توجه به قدمت پردیس هنرهای زیبا و پیشرو بودن آن در منطقه خواستار گسترش همکاری‌های بین‌المللی در زمینه‌های دانشگاهی به‌ویژه رشته‌های هنری شد.

در ادامه، سفیر عراق بر لزوم گسترش ارتباطات علمی بین دانشگاه تهران و مراکز آموزش عالی عراق تاکید کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، حجت‌الاسلام حسین رحمانی، رئیس اداره امور بین‌الملل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به دانشجویان عراقی حاضر در دانشگاه‌های کشور توصیه کرد که برای پیشرفت و اقتدار عراق، لازم است فرصت جوانی و حضور در ایران اسلامی را غنیمت شمرده و سعی کنند با تلاش و کوشش، توشه مناسبی از علم و معرفت را بردارند و با تقویت بنیان‌های اعتقادی و اخلاقی، مهارت‌ها و توانمندی‌های فردی و اجتماعی بتوانند در کشور خود منشأ خدمات ارزشمند باشند.

همچنین دکتر یحیی اسلامی، مشاور امور بین‌الملل پردیس هنرهای زیبا، از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد و آن را گامی مؤثر برای شناخت بیشتر فرهنگ و هنر کشور عراق خواند.


( ۱ )

نظر شما :

علی اکبر علی نیا ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۶
با سلام واحترام....به استحضار میرساند که پایان نامه بنده در مقطع کارشناسی ارشد تحت عنوان (زمینه های بروز جنگ عراق علیه ایران ) می بود...در ضمن سه مقاله نیز در خصوص موضوعات مرتبط مذکور نوشته ام...کاش قبلا اعلام میفرمودید تا برای نمایش و عرضه تقدیم میکردم...در ضمن اگر امکان دارد تعدادی تصاویر و اهم موضوعات نمایشگاه اطلاع رسانی شود.سپاس