با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی

مراسم نکوداشت چهره ماندگار زیست‌شناسی در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۱ کد : ۳۹۷۴ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۳۷۰۳
مراسم نکوداشت پروفسور حسن ابراهیم‌زاده، چهره ماندگار و استاد برجسته زیست‌شناسی و پدر علم فیزیولوژی گیاهی ایران با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در پردیس علوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم دکترمحسن شریفی، مدیر کل دفترسیاستگذاری و برنامه ­ریزی امورپژوهشی وزارت علوم طی سخنانی گفت: دکتر ابراهیم‌زاده، کانون دلگرمی کلیه دوستداران علم زیست‌شناسی است. محور اصلی اقدامات ایشان، معلم بودن و استادبودن است زیرا ایشان همواره سعی می­کنند دانشجویان را خلاق و پژوهشگر تربیت کنند.

دکترشریفی افزود: جهش علمی امروز کشور ما مدیون دانشمندانی مانند دکتر ابراهیم‌زاده است که سختی‌های راه را به جان خریدند تا جایگاه علمی کشور را ارتقا بخشند.

در ادامه مراسم دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران نیز در سخنانی گفت: دکتر ابراهیم‌زاده، عمر خود را برای مسائل علمی سپری کرده‌‌اند و دانشجویان موفق زیادی را تربیت کرده‌اند. موفقیت دکتر ابراهیم‌زاده بیش از مقالات و کتاب‌هایشان، مرهون شخصیت نمونه و وارستگی ایشان است و همین وارستگی باعث شد ایشان چهره ماندگار شوند.

دکتر رحیمیان تأکید کرد: علم آن است که عالم را به معلوم برساند. عالمی که صاحب علم را می‌بیند، صاحب علم حقیقی است و به نظرم دکتر ابراهیم‌زاده صاحب واقعی علم را دیده‌اند.

وی افزود: من به دانشگاه تهران تبریک می‌گویم که چنین عنصری در این دانشکده پرورش یافته و قطعاً دانشجویان ایشان از توسعه‌دهندگان علم در کشور خواهند شد.

دکتر حمید پزشک، رئیس پردیس علوم دانشگاه تهران نیز در سخنانی گفت: من دکتر ابراهیم‌زاده را در سه بُعد مرد علم، اخلاق و عمل می‌بینم. اخلاق والا و نیکوی ایشان باعث می‌شود که خاطرات خوبی از دکتر ابراهیم‌زاده در ذهن ما باشد. ایشان انسانی وارسته و اخلاق‌مدار هستند.

دکتر پزشک افزود: در بعد علمی هم ایشان بیش از ۲۲۰ مقاله علمی و ۹ کتاب تألیفی دارند به مرحله عضو پیوسته فرهنگستان علوم رسیدن، کار آسانی نیست که دکتر ابراهیم‌زاده به آن رسیده‌اند.

وی تأکید کرد: دکتر ابراهیم‌زاده نه فقط اخلاق‌مدار و عالم هستند بلکه یک نیروی اجرایی کارآمد هم هستند. من به وجود چنین دانشمند برجسته‌ای افتخار می‌کنم.

دکتر بهمن زینلی، رئیس دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران، هم با بیان اینکه نیروهای انسانی متخصص مهم‌‌ترین داشته‌های هر کشوری است، گفت: زیست‌شناسی بیشترین موفقیت خود را مدیون بزرگانی از جمله دکتر ابراهیم‌زاده است. آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی که توسط دکتر ابراهیم‌زاده بنیان‌گذاری شد، هم‌اکنون جزو بهترین آزمایشگاه‌هاست.

وی افزود: امیدوارم رویه بزرگداشت استادان علمی ادامه یابد تا استادانی مانند دکتر ابراهیم‌زاده الگوی دانشجویان جوان باشند.


نظر شما :