رونمایی از کتاب هنرهای زیبا در دانشگاه تهران

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۳ کد : ۳۲۷۵ اخبار اخبار هنری
تعداد بازدید:۲۵۱۱
کتاب "هنرهای زیبا" در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در مراسمی از کتاب«هنرهای زیبا»، گزیده آثار دانشجویان معماری دانشکده هنرهای زیبا در سه دهه آغازین (۱۳۱۹-۱۳۴۸) رونمایی شد.

در این کتاب که به همت دکتر حمیدرضا انصاری، رییس کتابخانه و مرکز اسناد پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، تهیه شده، مجموعه‌ای از آثار دانشجویان رشته معماری دانشکده هنرهای زیبا، طی سه دهه اول فعالیت این دانشکده گردآوری و ارائه شده است.

 این دوره، ارجاع به تاریخی از دانشکده دارد که در نظام آموزشی بوزار(سیستم آموزش فرانسوی) در هنر مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ نظام آموزشی خاصی که با تاسیس دانشکده شکل گرفت و تا پایان دوره ریاست مهندس سیحون بر دانشکده هنرهای زیبا ادامه یافت. آثار ارائه شده در این کتاب مربوط به درس‌های رولوِه(طراحی نقشه از روی ساختمان)، طراحی، و پروژه ساختمان است و تصاویر استفاده شده در این کتاب بخشی از مجموعه اهدایی مرحوم مهندس هوشنگ صانعی، استاد و معاون وقت دانشکده هنرهای زیبا، به کتابخانه و مرکز اسناد پردیس هنرهای زیبا است.

در این مراسم که ۱۱ خرداد در پردیس هنرهای زیبا برگزار شد، جمعی از مسئولان، استادان پیش‌کسوت پردیس هنرهای زیبا، دانشجویان و علاقه‌مندان به علم و هنر حضور داشتند.


( ۸ )

نظر شما :