سومین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور برگزار شد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۹ کد : ۳۱۹۹ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۳۲
سومین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور، در شیراز و به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این نشست دو روزه که با حضور معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های تهران، شیراز، فردوسی، تبریز، خواجه‌نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی، صنعتی اصفهان و اصفهان برگزار شد، مباحث مختلف فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های بزرگ کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران و دبیر شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور، با موفقیت‌آمیز توصیف‌کردن این نشست گفت: «خوشبختانه نشست سوم معاونان فرهنگی و اجتماعی ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور با میزبانی شایسته‌ی دانشگاه شیراز به خوبی برگزار شد و دستاوردهای مهمی را به همراه داشت».

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزاری دوره‌های مدیریت فرهنگی در این ۱۳ دانشگاه را از مصوبات این نشست عنوان کرد و افزود: «در این نشست پیشنهاد دانشگاه تهران مبنی بر برگزاری دوره‌های آموزش مدیریت فرهنگی در سه سطح معاونان فرهنگی دانشکده‌ها، مدیران و کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها طرح و پس از بحث و بررسی با کلیات آن موافقت شد. در همین راستا مقرر شد اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های شیراز و علم و صنعت، نسبت به ارایه‌ طرح کامل حاوی جزئیات اجرایی حداکثر تا جلسه‌ دیگر معاونان اقدام نماید».

دکتر سرسنگی توصیه‌ معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های بزرگ را برای پیگیری جدی‌تر برگزاری دوره‌های بازآموزی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها را دیگر مصوبه‌ این جلسه عنوان کرد و گفت: «معاونان فرهنگی و اجتماعی حاضر در نشست، در راستای الزامات اسناد بالادستی آموزش عالی کشور توصیه کردند کلیه دانشگاه‌های عضو اتحادیه امر احیای دوره‌های بازآموزی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی خود را به صورت جدی پیگیری نمایند. به عقیده‌ی این جمع، چنین اقدامی به ارتقای شاخص‌های فرهنگی، علمی و تصحیح الگوی رابطه‌ی اعضای هیأت علمی و دانشجویان کمک خواهد کرد».

دبیر شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور، از تصویب طرح جشنواره‌ی مشترک فرهنگی در نشست شیراز خبر داد و گفت: «موضوع برگزاری جشنواره‌ فرهنگی و هنری مشترک بین ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور بررسی شد. پس از اظهار نظر اعضای نشست، با کلیات برگزاری جشنواره‌ فرهنگی موافقت و مقرر شد اداره کل امور فرهنگی دانشگاه تهران، طرح اجرایی این جشنواره را تا نشست بعدی آماده کند».

این استاد دانشگاه تهران هم‌چنین به پیشنهاد معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص «تدوین سند جامع توسعه‌ فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها» اشاره کرد و افزود: «پس از ارایه‌ توضیحات لازم از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد مقدس، مقرر شد اعضا نظرات خود را درباره‌ این طرح ارایه نمایند تا معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد مقدس حداکثر در فاصله‌ زمانی این جلسه و جلسه‌ آینده نسبت به جمع‌بندی و ارایه‌ طرح پیشنهادی به جلسه اقدام نماید. هم‌چنین مصوب شد این طرح پس از تصویب اعضا برای معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پس از آن در صورت نیاز برای سایر دانشگاه‌های کشور نیز ارسال شود.


نظر شما :