جشنواره آموزش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۹ کد : ۳۱۹۷ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۶۳۴
ششمین جشنواره آموزش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، ششمین جشنواره آموزش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، نوزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، دکتر سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه، دکتر علی سلاجقه، رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه و جمعی از مسئولین، استادان، دانشجویان و کارکنان پردیس کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم، دکتر علی سلاجقه، رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: «بدون شک اولین معلم خلقت، خداوند متعال است و چه زیباست که استادان و معلمان در کسوت معلمی در این مسیر قرار گرفته‌‌اند و باید شکرگزار خداوند باشند که چنین نعمتی نصیب آنها شده است».

وی در ادامه با اشاره به جشنواره آموزش و کسب رتبه شصت و هفت این پردیس در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست و نیز تولید ۲۱ درصدی مجموعه علم دانشگاه تهران توسط پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، ابراز امیدواری کرد که روند فعلی جایگاه علمی پردیس بهبود پیدا کرده و شاهد پیشرفت علمی با شتاب بیشتر باشیم».

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران نیز در مراسم آغاز به کار این جشنواره، با اشاره به برگزاری جشنواره آموزش، این مراسم را تآکیدی مجدد بر اهمیت آموزش در دانشگاه دانست و گفت: «اگرچه شیوه آموزش و محتوای آن در گذر زمان تغییر می‌کند، اما همچنان اصل آموزش، مهم‌ترین رسالت مراکز آموزشی و به ویژه دانشگاه‌هاست».

وی دوام و توسعه دانشگاه را منوط به دوام آموزش و توسعه آموزش بیان کرد و افزود: «آموزش محور فعالیت‌های دانشگاه است و هیچ مرزی بین آموزش و پژوهش وجود ندارد».

رییس دانشگاه تهران، با اشاره به اهمیت نقش ارتباط استاد و دانشجو، استادان را به‌عنوان قابل‌ اعتمادترین گروه جامعه برای مشورت دادن به دانشجو برشمرد و گفت: «احترامی که استاد نزد دانشجو دارد و اهتمام استاد به تربیت دانشجو، بزرگترین انگیزه برای گسترش این ارتباط است که امروز دانشگاه بیشتراز گذشته به این ارتباط نیاز دارد».

درپایان مراسم، از استاد برجسته، استادان بازنشسته و استادان، دانشجویان و کارکنان منتخب حوزه آموزش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی تقدیر شد.


( ۲ )

نظر شما :