دومین جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران برگزار شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۰ کد : ۳۱۹۶ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۳۰
دومین جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه، بیست و یکم اردیبهشت‌ماه در دفتر رییس دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در دومین جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه، که با حضور دکتر محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، مسایل کلان ورزش دانشگاه، از قبیل توسعه فضاهای ورزشی، بودجه و اعتبارات ورزشی دانشگاه و نحوه حضور تیم‌های ورزشی دانشگاه تهران در المپیاد ورزشی سال ۱۳۹۵، فعالیت‌های ورزشی دانشگاه در حوزه بین‌الملل و مشکلات آموزشی ورزشکاران دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در این جلسه گفت: «جاذبه دانشگاه تهران از همه دانشگاه‌ها برای جذب قهرمانان ورزشی بیشتر است. بنابراین دانشگاه تهران به عنوان نماینده کشور باید یک تیم کامل داشته باشد در غیر این صورت نام دانشگاه تهران مخدوش می‌شود».

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه نیز با تاکید بر گسترش ورزش گفت: «ما باید شاخص‌هایی را در این خصوص در نظر بگیریم تا بتوانیم افزایش بودجه داشته باشیم و با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های دانشگاه، توسعه فعالیت‌های بین‌المللی است، ما می‌توانیم در تفاهم‌نامه‌هایی که منعقد می‌کنیم تبادل تیم‌های ورزشی را هم درنظر بگیریم». رییس دانشگاه هم‌چنین بر توسعه ورزش همگانی در بین سه قشر دانشگاهی تاکید کرد.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه نیز در این جلسه نکاتی را به منظور بهبود وضعیت فعالیت‌های ورزشی مانند «سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌ها برای حفظ پایداری ورزش قهرمانی دانشگاه»، «دادن اعتبارات ورزشی در زمان مناسب»، «همکاری‌های لازم معاونت فرهنگی و دانشجویی برای پیشبرد اهداف»، «در نظر گرفتن سرانه‌های لازم برای ورزش قهرمانی»، «تعلق‌گرفتن فضای مناسب برای اسکان ورزشکاران» و همچنین «فراهم‌آوردن امکانات لازم برای بهبود تغذیه» ارایه نمود.

دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشگاه و رییس سازمان خدمات دانشجویی نیز در این جلسه گفت: «تلاش ما حمایت از تیم‌های دانشگاه است و سعی کرده‌ایم وسایل مناسب را تهیه و در اختیار گروه‌ها قرار بدهیم و از لحاظ تغذیه و سایر امور مرتبط، ورزشکاران ما مشکلی نداشته ونخواهند داشت».


نظر شما :