۲۹ شهریور ماه در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران؛

دکتر ضمیر کریم از تاثیر زبان فارسی و دانشمندان ایرانی بر دانش پزشکی سریلانکا می‌گوید

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۴ کد : ۳۰۶۱۴ اخبار معاونت پژوهش و فناوری خبر
تعداد بازدید:۱۱۶
سمینار تاثیر ایران بر پزشکی و فرهنگ سریلانکا روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور ماه با سخنرانی دکتر ضمیر کریم محقق سرشناس حوزه تاریخ پزشکی و سفیر سریلانکا در ایران در کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
دکتر ضمیر کریم از تاثیر زبان فارسی و دانشمندان ایرانی بر دانش پزشکی سریلانکا می‌گوید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر ضمیر کریم سخنران کلیدی سمینار تاثیر ایران بر پزشکی و فرهنگ سریلانکا است که توسط کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فرهنگستان علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران و بنیاد دایره‌المعارف المعارف اسلامی برگزار می‌شود.

این سخنرانی که روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در اتاق شورای کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران انجام می‌شود، به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران پخش خواهد شد.

دکتر ضمیر کریم از دانشگاه کلمبیا کشور سریلانکا از چهره‌های محقق در زمینه تاریخ پزشکی است. این محقق دریافته است که زبان فارسی در کشورهای آسیای جنوب شرقی نقش اصلی را در تدوین دانش پزشکی داشته و طبابت در سریلانکا مبتنی بر نسخ خطی حاصل از دانش دانشمندان ایرانی بوده و حتی پادشاه سریلانکا در یک مورد که دچار بیماری صعب‌العلاج شده بوده، با نسخه اطبای ایرانی نجات یافته است.

ویشوانات آپونسو سفیر سریلانکا در تهران نیز در این نشست علمی حضور پیدا می‌کند.

کلید واژه ها: کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد سریلانکا


( ۲ )

نظر شما :