درخشش دانشگاه تهران در میان برترین‌های دهمین جشنواره فناوری نانو

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۰۳ کد : ۳۰۲۰ اخبار حوزه نانو اخبار علمی-فناوری
تعداد بازدید:۲۱۰۳
در آیین افتتاحیه ششمین کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها و تجلیل از برترین‌های دهمین جشنواره فناوری نانو که ۱۷ اسفندماه برگزار شد، دانشگاه تهران رتبه اول را به طور مشترک با دانشگاه صنعتی شریف کسب کرد.
درخشش دانشگاه تهران در میان برترین‌های دهمین جشنواره فناوری نانو

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه فناوری نانو و جمعی از محققان داخلی و خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد، از برترین‌های فناوری نانو بر اساس ارزیابی و رتبه‌بندی فعالیت‌ها و دستاوردهای افراد و نهادهای فعال کشور در حوزه فناوری نانو، با اهدا لوح، تندیس، جایزه نقدی و پژوهانه تقدیر شد.

در بخش دانشگاه‌های برتر، دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف به‌صورت مشترک در رتبه اول و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و صنعتی اصفهان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

گفتنی است رتبه اول تا سوم آزمایشگاه‌های برتر این دوره از جشنواره نیز، به ترتیب به مرکز پژوهش‌های متالورژی رازی، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و آزمایشگاه نانو الکترونیک دانشگاه تهران اختصاص یافت و سید شمس‌الدین مهاجرزاده، استاد دانشگاه تهران، یکی از ۱۰ جایزه بخش محقق برتر را به خود اختصاص داد.

ستاد فناوری نانو، هر ساله پس از ارزیابی افراد و نهادهای فعال فناوری نانو، از برگزیدگان بخش‌های مختلف تقدیر می‌کند که تاکنون ۹ دوره از این جشنواره برگزار شده و افراد و نهادهای برتر فناوری نانو در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ معرفی شدند.

از جمله شاخص‌های انتخاب برترین‌های فناوری نانو در بخش محققان، فعالیت‌ها و دستاوردهای با کیفیت، ارایه مقالات در کنفرانس‌های معتبر و ثبت اختراع است.

دانشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی نیز براساس فعالیت‌ها، دستاوردهای فناورانه، انتشارات علمی و آموزشی و آزمایشگاه‌‌ها، بر اساس شاخص‌های مشتری‌مداری و میزان همکاری‌های شبکه‌ای، ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند.


( ۱ )

نظر شما :