ادای احترام به سرو قامتان آرمیده در دانشگاه تهران با کاشت درخت‌ در روز درختکاری

تعداد بازدید:۲۴۳۰
رییس و هیأت رییسه دانشگاه تهران، با غرس ده نهال در یادمان شهدای گمنام دانشگاه تهران، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهداء نسبت به مقام شامخ شهداء ادای احترام کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که همزمان با پانزدهم اسفندماه، روز درختکاری و با حضور رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، گفت: «خوشحالیم که در حد بضاعت، به صورت نمادین به تکریم و احترام به درخت در این روز مهم می‌پردازیم و برنامه‌های ما قطعاً در آینده، غنی‌تر و مبسوط‌تر به حوزه‌ فضای سبز خواهد پرداخت».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به وضعیت بحرانی آلودگی محیط زیست به‌ویژه در کلان شهرها گفت: «شهرهایی مانند تهران از نفس افتاده‌اند و متاسفانه شاهد اتفاقات تلخی هستیم که منتج از کم توجهی همگی ما به درخت و سبزه است. موضوع محیط زیست، یک مسأله فرهنگی مهم در جامعه ما نیز هست و باید از این وجه هم به آن پرداخته شود.

وی ضمن تبیین اهمیت جایگاه درخت در مفاهیم اسطوره‌ای ایران باستان و مفاهیم دینی ایران اسلامی، به بهره نمادین ادبیات و اشعار ایرانی از این عنصر حیات‌بخش اشاره کرد و گفت: «مفهوم سرزندگی، نشاط و نفس همواره با درخت و سبزه، هم‌نشینی خوبی داشته است».

در این مراسم رییس دانشگاه تهران و اعضای هیأت رییسه، نسبت به غرس ده نهال اقدام نمودند و در پایان برنامه نیز از خادمین فضای سبز و باغبان‌های نمونه دانشگاه تقدیر به‌عمل آمد.


نظر شما :