حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی:

همه حوزه‌های عملیاتی دانشگاه وابسته به معاونت اداری و مالی است | حوزه فعالیت‌های فرهنگی را به عنوان بخش کم‌هزینه و پر بسامد دانشگاه مغفول نگذارید

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۱۴ کد : ۲۹۸۹۰ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۱
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به معاونان اداری و مالی دانشگاه‌ها تاکید کرد که حوزه فعالیت‌های فرهنگی به عنوان بخش کم‌هزینه و پر بسامد دانشگاه را مغفول نگذارند.
همه حوزه‌های عملیاتی دانشگاه وابسته به معاونت اداری و مالی است | حوزه فعالیت‌های فرهنگی را به عنوان بخش کم‌هزینه و پر بسامد دانشگاه مغفول نگذارید

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امروز سه‌شنبه ۱۱ مرداد ماه در نشست سراسری معاونان اداری و مالی دانشگاه‌ها در تالار علامه امینی دانشگاه تهران، گفت: تمام شئون جامعه به هم مرتبط است و این توجیه و تصور که اگر کسی در حوزه فرهنگی مسئولیت دارد، در سایر حوزه‌ها مسئولیتی ندارد و یا اگر فردی در حوزه مالی است، در حوزه‌های دیگر مسئولیت ندارد؛ تصور درستی نیست.

وی مأموریت‌های معاونان اداری مالی دانشگاه‌ها را بزرگ و مهم خواند و خطاب به ایشان تاکید کرد: خود را مسؤول فرهنگ، آموزش و پژوهش دانشگاه هم بدانید. تفاوت معاون اداری مالی با سایر معاونت‌های دانشگاه این است که معاونت‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی نگرانی‌های مختص حوزه خود را دارند ولی شما به نوعی رئیس دانشگاه هستید چون همه حوزه‌های عملیاتی به نوعی وابسته به مسئوولیت شما است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: حوزه فعالیت‌های فرهنگی به عنوان بخش کم‌هزینه و پر بسامد دانشگاه را مغفول نگذارید.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با یادآوری اینکه به دستور وزیر علوم ۳ درصد بودجه سایر بخش‌ها به حوزه فرهنگی اختصاص یافته است، افزود: شاید بودجه این بخش کم باشد اما آثار و منافع آن فراوان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پویایی بخش‌های مختلف جامعه را در گروی مدیریت منابع انسانی در جامعه دانست و گفت: کسی که نگاهبان و هدایت‌کننده بودجه است شما معاونان اداری مالی هستید. نوع نگاه و حرکت به سمت مقصد و هدایت جریان مالی دانشگاه نتایج فراوانی دارد و آن کارنامه عملکرد شماست.

کلید واژه ها: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری


نظر شما :