معاون اداری و مالی وزارت علوم:

تخصیص پروژه جدید ساخت‌وساز، غیر از خوابگاه‌های متاهلی تعریف نمی‌شود

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰ کد : ۲۹۸۸۹ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۳
معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره گفت: فعلاً هیچ پروژه عمرانی جدید غیر از خوابگاه‌های متاهلی تعریف نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از وزارت علوم، دکتر علی خطیبی در نشست معاونان اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به روند نزولی بودجه آموزش عالی بعد از سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: این روند را در سال ۱۴۰۱ تغییر دادیم و شیب نزولی بودجه را صعودی کردیم.

دانشگاه‌ها مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهد

خطیبی با تاکید بر لزوم توجه به مسئولیت اجتماعی توسط دانشگاه‌ها یادآور شد: دانشگاه باید به جامعه شهری پیرامون خود در همه زمینه‌ها توجه کرده و خدمات دهند تا مردم هم نسبت به دانشگاه و جامعه دانشگاهی دید مثبتی داشته باشند.

معاون وزیر علوم ادامه داد: دو میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع بنای نیمه‌کاره در مجموع آموزش عالی داریم که باید تکمیل شود.

وی اظهار داشت: در مجموع ۳۰ سفر استانی ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت، آموزش عالی یکی از محورها بوده و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی دانشگاه‌ها همواره مورد تاکید قرار گرفته، مطرح شده است. بر این اساس اعتبارات مناسبی برای تکمیل پروژه‌ها جذب شده و قصد داریم پروژه‌های عمرانی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد را که مصوبه ماده ۲۳ را هم داشته باشند، کامل کنیم.

وی به معاونان مالی و اداری دانشگاه‌ها توصیه کرد در نظارت بر پروژه‌ها و انتخاب پیمانکارها دقت کنند زیرا سیستم آموزش عالی از پاک‌ترین سیستم‌هاست و نباید توسط برخی پیمانکاران مسئله دار دچار مشکل شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ادامه داد: وابستگی بودجه دانشگاه‌های وزارت علوم به بودجه دولتی از ۷۲ درصد در سال ۹۵ این رقم در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته و ۸۲ درصد شده است.

وی ضمن اشاره به ضرورت توجه به تنوع‌بخشی به منابع درآمدی دانشگاه‌ها گفت: جذب دانشجویان بین‌الملل یکی از راه‌های کسب درآمد است، این دانشجویان سفیران بین المللی ایران خواهند بود و باید زمینه را برای حضور آنها با هماهنگی سازمان امور دانشجویان فراهم کرد.

کلید واژه ها: وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری


نظر شما :