نشست اعضای هیأت‌علمی جوان دانشگاه در حوزه‌ علوم انسانی با مسئولان پژوهشی دانشگاه تهران

۰۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۱ کد : ۲۹۸۶ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۷۶
اعضای هیأت‌علمی جوان دانشگاه در حوزه‌های علوم انسانی، پنجم اسفند‌ماه با مسئولان پژوهشی دانشگاه تهران دیدار کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این نشست که با حضور معاون پژوهشی و مدیرکل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه و جمعی از مسئولین و اعضای هیأت‌علمی جوان علوم انسانی برگزار شد، دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران، با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، برگزاری این جلسات را برای رفع سریع‌تر مشکلات بسیار ضروری دانست و بر تداوم برگزاری این ‌‌گونه نشست‌ها با حضور استادان و پژوهشگران تاکید کرد.

دکتر رحیمیان با بیان اینکه دانشگاه تهران، سه‌برابر دانشگاه تخصصی علوم انسانی کشور، مقاله علمی تولید کرده است، این امر را نشان‌دهنده توجه ویژه دانشگاه تهران به علوم انسانی دانست و افزود: «ایران در زمینه علوم انسانی ظرفیت‌های زیادی دارد و باید به زبان علمی یافته‌های خود را به دنیا عرضه کنیم و سهم خود را در تولید مقالات علمی در حوزه علوم انسانی در دنیا افزایش دهیم».

دکتر رحمت ستوده‌ قره‌باغ، قائم مقام معاون پژوهشی و مدیرکل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران نیز، با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: «برگزاری این نشست‌ها برای آشنایی با مسایل و مشکلات اعضای هیأت‌علمی جدید و ‌هم‌چنین آشنایی اعضای هیأت‌علمی جوان با قوانین و مقررات آموزشی، پژوهشی و ارتقای آنها ضروری است».

وی از اعضای هیأت‌علمی جوان دانشگاه به عنوان ظرفیت عظیم دانشگاه یاد کرد که می‌توانند در ارتقای جایگاه علمی و مدیریتی دانشگاه تاثیر مهمی داشته باشند.

قائم‌مقام معاون پژوهشی دانشگاه، با تاکید بر انتقال تجارب استادان پیشکسوت به استادان جوان دانشگاه گفت:«مدیریت دانشگاه این آمادگی را دارد که راه‌کارهای لازم و ضروری را برای انتقال تجارب به استادان جوان انجام بدهد. هم‌چنین معاونت پژوهشی از گسترش ارتباطات برون سازمانی استادان جوان برای تعامل بیشتر با بخش‌‌های مختلف جامعه حمایت لازم را خواهد کرد».

مدیرکل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران، با تاکید بر انجام کارهای گروهی در فعالیت‌های پژوهشی گفت: «ظرفیت افراد در تیم مکمل یکدیگر است و قابلیت‌های مجموعه را افزایش می‌دهد و موجب هم‌افزایی می‌شود».

دکتر ستوده قره‌باغ در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حل مشکلات کشور، گفت: «باید تعادلی میان تولید مقاله و کار پژوهشی ایجاد شود و با تعادل میان این دو می‌توانیم ضمن حل مسایل و مشکلات جامعه، در عرصه‌های بین‌المللی حضور بهتری داشته باشیم».

مدیرکل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه در پایان سخنان خود به انتقال تجارب به استادان جوان، حمایت از اعضای هیأت‌علمی جوان برای تعامل بیشتر با جامعه، کوتاه‌کردن مدت ارتقاء آنان و برگزاری جلسات بدو استخدام اعضای هیأت‌علمی جدید در هر سال تاکید کرد.

پس از سخنان دکتر ستوده‌قره‌باغ، اعضای هیأت‌علمی به بیان دیدگاه‌ها، مسایل و مشکلات خود پرداختند.


نظر شما :