هفتمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور برگزار شد

۰۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۴ کد : ۲۹۷۱ اخبار اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۶۵

هفتمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور سی‌ام بهمن‌ماه ۱۳۹۴ در پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این نشست که با حضور دکتر ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر مجتبی صدیقی، رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمود نیلی ‌احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران و سایر روسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور در پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، سیاست‌های کلی در حوزه امور دانشجویی، فرهنگی تشریح و برنامه‌های فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از جمله امکان برگزاری مسابقات علمی و ورزشی میان دانشگاه‌های بزرگ و برتر بررسی شد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، در آغاز این نشست با اشاره به اهمیت و نقشی که دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور در آموزش عالی دارند، تصریح کرد: «دانشگاه‌های برتر و بزرگ مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی مهمی بر عهده دارند و باید در جهت رفع نیازهای مهم ملی و منطقه‌ای گام بردارند».

وی با اشاره به جایگاه دانشجویان و اهمیت موضوعات دانشجویی در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: «لازم است دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور، متناسب با نام و عنوان خود برنامه‌های مناسبی برای ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی و رفاهی به دانشجویان داشته باشند».

وی هم‌چنین داشتن راهبردهای اساسی و برنامه‌های مناسب در حوزه فرهنگ در دانشگاه‌ها را یک ضرورت دانست و گفت: «داشتن برنامه فرهنگی مدون و همه‌جانبه می‌تواند دانشگاه‌ها را در رسیدن به اهداف مورد نظر نظام یاری نماید».

هم‌چنین در این جلسه دکتر ضیاء هاشمی، معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر صدیقی، رییس سازمان امور دانشجویان به تفصیل برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت متبوع را در دو حوزه مهم فرهنگی و دانشجویی تشریح کرده و با روسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ به تبادل نظر و گفت‌و‌گو پرداختند.

گفتنی است در نشست افتتاحیه این اجلاس، استاندار استان هرمزگان و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز ضمن حضور و خوش‌آمدگویی به روسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان را تشریح کرده و خواستار همراهی و همیاری این دسته از دانشگاه‌ها در رفع نیازهای پژوهشی و علمی استان شد.

هفتمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور، پس از برگزاری چهار نشست در صبح و عصر روز جمعه به کار خود پایان داد.


نظر شما :