تاسیس موسسه منطقه‌ای آموزش عالی آب در دانشگاه تهران با همکاری یونسکو

تعداد بازدید:۲۷۵۷

مؤسسه منطقه‌ای آموزش عالی آب، با همکاری دانشگاه تهران و سازمان یونسکو و وزارت نیرو، در دانشگاه تهران ایجاد شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در جلسه‌ای که ۲۶ بهمن‌ماه با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، مهندس حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو، نماینده منطقه‌ای یونسکو و جمعی از مسئولان دانشگاه تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه سه‌جانبه تأسیس «موسسه آموزش عالی منطقه‌ای آب» به امضاء رسید.

در این جلسه، دکتر محمود نیلی احمدآبادی با اشاره به سابقه طولانی دانشگاه تهران در موضوع تحقیقات و آموزش‌های بخش آب، اظهار کرد: «دانشگاه تهران قبل از انقلاب نیز موسسه‌ای را تحت عنوان «آب‌شناسی» و به صورت مشترک با یونسکو داشته و در همان‌زمان فعالیت‌های خوبی در حوزه منابع آبی انجام داده است».

رییس دانشگاه تهران با بیان این‌که در حال حاضر نیز تعداد زیادی از اساتید دانشگاه تهران به موضوع آب می‌پردازند، گفت: «در دانشگاه تهران یک موسسه خاص در مورد مسایل آب وجود دارد و با توجه به همکاری‌های صورت‌گرفته با وزارت نیرو، فعالیت‌های تکمیلی گسترده‌ای را در این زمینه انجام خواهیم داد».

وی افزود: «دانشگاه تهران از نظر پژوهشی با موضوع آب کاملاً هماهنگ بوده و توجه به مساله‌ی آب را جزو یکی از محورهای اساسی خود قرار داده است. به علاوه دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه جامع، می‌تواند کلیه مسایل آب را در همه حوزه‌های آن مثل مسایل حقوقی، زیست محیطی و... مورد بررسی قرار دهد». 


( ۱ )

نظر شما :