تأسیس موسسه مشترک بین پردیس کیش دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد کیش

۰۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۸ کد : ۲۹۶۸ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۴۳۴
پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد کیش، موسسه مشترک مطالعات توسعه و تحقیقات کاربردی فناوری تأسیس می‌کنند.
تأسیس موسسه مشترک بین پردیس کیش دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد کیش

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، قرارداد تأسیس این موسسه، همزمان با بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طی جلسه‌ای به امضای دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران و دکتر مونسان، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش رسید.

موسسه مشترک مطالعات توسعه و تحقیقات کاربردی فناوری، با هدف کلی توسعه همه‌جانبه منطقه آزاد کیش و برطرف‌کردن مشکلات و معضلات منطقه بر پایه روش‌های دانش‌بنیان و نیز توسعه آموزش، پژوهش و فناوری‌های مورد نیاز منطقه در سطح پیشرفته جهانی، با بهره‌گیری از توانایی‌های دانشگاه تهران و امکانات منطقه آزاد کیش راه‌اندازی شده است.

مطابق اساسنامه این موسسه، مهم‌ترین وظیفه آن، تدوین و اجرای پروژه‌های پژوهشی تقاضامحور، پروژه‌های نوآورانه و فناورانه و پروژه‌های توسعه‌ای دانش‌بنیان در چارچوب نیازهای سازمان منطقه آزاد کیش، تعریف و تشکیل گروه‌های پژوهشی و فناوری تقاضامحور با تکیه بر پتانسیل‌های خاص سازمان برای رفع نیازهای منطقه، ایجاد ارتباطات علمی با موسسات علمی، دانشگاهی و صنعتی معتبر بین‌المللی برای ارتقای موسسه به عنوان قطب علمی کشور و جهان در حوزه‌های دارای پتانسیل و برگزاری همایش‌ها و گردهمایی‌های ملی و بین‌المللی است.


( ۱ )

نظر شما :