برگزاری دومین همایش ملی «ترویج مسئولیت‌های اجتماعی» در دانشگاه تهران

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۱ کد : ۲۹۳۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۵۶
دومین همایش ملی «ترویج مسئولیت‌های اجتماعی» با حضور دکتر محمود نیلی‌ احمدآبادی رییس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت بهداشت‌ و جمعی از هنرمندان برجسته کشور و تعداد زیادی از دانشجویان و فعالان عرصه مسئولیت‌های اجتماعی، ۱۸ بهمن در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمد آبادی، در این همایش طی سخنانی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر، با اشاره به اهمیت مسئولیت پذیری دانشجویان و دانشگاهیان گفت: «ارتباط دانشگاه با جامعه در چهار حوزه اقتصادی، اجتماعی- فرهنگی، توسعه‌ پایدار و کارآفرینی قابل تعریف است».

وی افزود: «برای رسیدن به این مهم، کارهایی از جمله ارتقاء و توسعه فرهنگی جامعه محلی، نگهداری و حفظ هویت فرهنگی- اجتماعی، توسعه فرهنگ ملی و حفظ هویت ملی باید در اولویت‌های دستور کار قرار گیرد».

دکتر نیلی‌احمدآبادی گفت: «بین‌المللی شدن دانشگاه، کارآفرینی، تقویت اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی، از اهداف دانشگاه تهران در برنامه توسعه سوم است و برای این اهداف، ما به دنبال افزایش میزان تقید به اخلاق حرفه‌ای، افزایش نسبت رعایت کدهای اخلاقی تدوین‌ شده در سند حقوق و مسئولیت دانشگاهیان، افزایش میزان پژوهش‌های کاربردی دانشگاه در ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌های اجتماعی، توسعه میزان فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاهیان، افزایش میزان دسترسی به محیط پیرامون به دستاوردهای علمی و میراث فرهنگی دانشگاه و افزایش میزان رضایتمندی ذی‌نفعان دانشگاه و محیط‌های پیرامون هستیم».

پیش از سخنان رییس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن خوشامدگویی به مهمانان و تشکر از فعالان عرصه مسئولیت‌های اجتماعی گفت: «نام دانشگاه همواره با مسئولیت اجتماعی همراه بوده است. حضور موثر دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی، خود نمونه‌ای از ایفای مسئولیت اجتماعی از سوی جامعه دانشگاهی است».

او گفت: «دانشگاه محلی است که باید انسان کامل را تربیت کند؛ یعنی انسانی که دارای ابعاد دینی، اخلاقی و اجتماعی است. وظیفه ممتاز دانشگاه این است کسانی را تربیت کند که در آینده بتوانند مسئولیت‌های اجتماعی را برعهده بگیرند».

در بخش دیگر برنامه یادشده از فعالان حوزه مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر و تشکر شد.

پوران درخشنده، گوهر خیر اندیش، فلورا سام، شبنم مقدمی، فریبا کوثری، فریدون جیرانی، مجید مظفری، سیدمهرداد ضیائیان، رحیم نوروزی و محمد بحرانی از جمله هنرمندانی بودند که در این همایش حضور داشتند.

همچنین همسر دکتر محمدجواد ظریف، همسر دکتر فریدون، معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت بهداشت‌، رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و جمعی از فعالان حوزه‌های مختلف مسئولیت‌های اجتماعی از جمله مهمانان این مراسم بودند.


( ۱ )

نظر شما :