سومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه تهران آغاز به‌کار کرد

۱۹ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۹ کد : ۲۹۳۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۵۳
مراسم افتتاحیه سومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه تهران، هجدهم بهمن‌ماه در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران در این مراسم که با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه تهران و جمعی از دانشجویان و مدیران مسئول نشریات دانشجویی برگزار شد، با تبریک ایام بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی، رسانه‌ها و نشریات را جزء ارکان مهم دموکراسی در هر جامعه دانست و گفت: «امروزه نشریات در هر کشوری جزو مهمترین مولفه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند و برای بررسی یک جامعه سالم، باید وضعیت رسانه‌ها و مطبوعاتش مورد توجه قرار گیرد».

معاون فرهنگی دانشگاه با ذکر نکاتی در خصوص ارتقاء و پیشرفت نشریات دانشجویی گفت: «اگر دو شرط را رعایت کنیم وضعیت نشریات به شدت ارتقا می‌یابد: شرط اول آنکه مدیران و مسئولان سعه‌صدر داشته باشند و به دانشجویان فضایی بدهند تا دانشجویان بتواند تجربه کسب کرده و به شایستگی به کشور خدمت کنند. همان طور که رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود به این مسئله تاکید کرده‌اند که فضای کار و فعالیت برای دانشجویان فراهم شود و مسئولان هم نترسند. شرط دوم، خود نشریات دانشجویی هستند. اگر نشریات دانشجویی رسالت خود را به خوبی درک کنند و فرق حرفه‌ای بودن در حوزه رسانه و رفتارهای غیر حرفه‌ای را بدانند، بسیاری از مشکلات در حوزه نشریات حل می‌شود و نشریات از لحاظ کیفی ارتقای قابل توجهی خواهند کرد».

دکتر سرسنگی ضمن اشاره به تعداد قابل توجه نشریات دانشجویی دانشگاه تهران، به قدرت این نشریات اشاره کرد و گفت: «حدود ۴۰۰ نشریه دانشجویی در دانشگاه وجود دارد که اگر این نشریات در راستای فرهنگ سازی قدم بردارند، بسیاری از مشکلات فرهنگی دانشگاه حل می‌شود».

وی در ادامه به بیان فعالیت‌های یک‌ساله معاونت فرهنگی و اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران پرداخت و اظهار امیدواری کرد نشریات دانشجویی، رویکرد جدی در حوزه توسعه اخلاق دانشگاهی را مد نظر قرار دهند.

یادآوری می‌شود که سومین جشنواره نشریات دانشجویان دانشگاه، تهران تا روز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه در محل باشگاه دانشجویان برپا خواهد بود.


( ۱ )

نظر شما :