چهارمین گروه دانشجویان زبان چینی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شدند / واکنش جالب سفیر چین در ایران

۰۸ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۷ کد : ۲۹۱۲۶ اخبار اخبار دانشجویی خبر
تعداد بازدید:۸۳۵
چهارمین گروه دانشجویان زبان و ادبیات چینی از دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شدند و دانش‌آموختگی خود را جشن گرفتند.
چهارمین گروه دانشجویان زبان چینی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شدند / واکنش جالب سفیر چین در ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، تعداد دانشجویان کارشناسی چهارمین دوره رشته زبان چینی در دانشگاه تهران ۱۸ نفر بود که در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدند.
رشته زبان چینی از سال ۱۳۹۴ در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران راه‌اندازی شد و تاکنون ده‌ها دانشجو در رشته زبان چینی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده‌اند.
دکتر حامد وفایی، عضو هیئت علمی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی و رئیس مرکز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «روند تحقق چین‌شناسی ایرانی هر چند دیر اما مدتی است که آغاز شده و چشم‌اندازی روشن دارد. امروز چهارمین دوره دانش‌آموختگان گروه چینی دانشگاه تهران فراغت‌شان از تحصیل را جشن گرفتند. این عزیزان که چین را بی‌واسطه می‌خوانند و می‌فهمند، ذخایر کشور در تعامل حقیقی با سرزمین اژدهایند.»
«چانگ هوآ» سفیر چین در ایران نیز با تبریک به دانش‌آموختگان جدید زبان چینی دانشگاه تهران، نوشته است: «تبریک صمیمانه به فارغ‌التحصیلان جدید گروه چینی دانشگاه تهران و امیدوارم بتوانند در دوستی چین و ایران سهیم باشند.»

در حال حاضر ۱۲ زبان خارجی در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران تدریس می‌شود که از میان آن‌ها ۹ زبان از جمله چینی به صورت زبان اصلی و سه زبان دیگر نیز به صورت زبان دوم ارائه می‌شود.

کلید واژه ها: دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی زبان چینی فارغ‌التحصیل


( ۷ )

نظر شما :