آزمایشگاه جامع محیط زیست در دانشگاه تهران تأسیس می‌شود

۰۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۳ کد : ۲۹۰۸۲ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۵۰۹
رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران از یکپارچه‌سازی آزمایشگاه‌ها و ایجاد آزمایشگاه جامع محیط زیست در دانشگاه تهران خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر علیرضا نورپور با اعلام اینکه آزمایشگاه جامع محیط زیست دانشگاه تهران با ۱۳ آزمایشگاه در فضایی به مساحت حدود ۹۰۰ مترمربع در دانشکده محیط زیست راه‌اندازی می‌شود، گفت: یکی از آزمایشگاه‌هایی که در این آزمایشگاه جامع فعال خواهد بود، آزمایشگاه آنالیز دستگاهی دارای دستگاه‌های پیشرفته مانند GC/MS، GC، A.A.S، HPLC، IC و ICP است که در آن آنالیزهای مربوط به آلاینده‌های آلی و معدنی در آب و خاک و تا حدودی در هوا اندازه‌گیری می‌شود.
وی افزود: آزمایشگاه شیمی تر(WET LAB) از دیگر ارکان آزمایشگاه جامع محیط زیست دانشگاه تهران است که بیشتر کارهای مربوط به آب و فاضلاب مانند تیتراسیون‌ها، اندازه‌گیری TSS، TDS، COD،BOD و … در آن انجام می‌شود. این آزمایشگاه به دستگاه‌هایی نظیر ترازوی حساس، کوره، اتوکلاو، اسپکتروفوتومتر، الک و انکوباتور مجهز است.
رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران همچنین از راه‌اندازی آزمایشگاه آلودگی هوا در آزمایشگاه جامع محیط زیست دانشگاه تهران به عنوان یکی از اولویت‌های اول دانشکده محیط زیست نام برد و گفت: درخواست خرید تجهیزات این آزمایشگاه در لیست انتظار اداره تجهیزات دانشگاه قرار دارد.
دکتر نورپور از آزمایشگاه نانو تکنولوژی، آزمایشگاه پسماند و انرژی، آزمایشگاه سواحل و دریا، آزمایشگاه عملیات واحد، آزمایشگاه عددی مدلسازی کیفیت هوا، آزمایشگاه بهره‌وری بهینه از منابع، آزمایشگاه سنجش از دور زیست محیطی، آزمایشگاه لخته‌سازی الکتریکی، آزمایشگاه زیست توده و آزمایشگاه بوم‌شناسی سیمای ایران به عنوان دیگر آزمایشگاه‌های پیش‌بینی‌شده در آزمایشگاه جامع محیط زیست دانشگاه تهران نام برد.

کلید واژه ها: آزمایشگاه جامع محیط زیست دانشکده محیط زیست


نظر شما :