دکتر مقیمی در جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران:

۹۵ درصد بودجه دولتی دانشگاه تهران صرف پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری می‌شود / اجرای پویش «بهسازی و تعمیرات خوابگاه‌ها» و «بهسازی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران» با حضور خیرین

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۲:۲۲ کد : ۲۸۷۱۰ اخبار اخبار فرهنگی-دینی خبر امور خیریه و نیکوکاری
تعداد بازدید:۳۳۹
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه ۹۵ درصد از بودجه دولتی دانشگاه تهران صرف پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری دانشگاه می‌شود، عنوان کرد: حمایت‌های خیرین و واقفین یکی از محل‌های تأمین منابع مالی برای کارکردهای اصلی دانشگاه است.
۹۵ درصد بودجه دولتی دانشگاه تهران صرف پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری می‌شود / اجرای پویش «بهسازی و تعمیرات خوابگاه‌ها» و «بهسازی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران» با حضور خیرین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران شامگاه سه‌شنبه ۲۴ خرداد ماه در جشنواره تجلیل از خیرین، واقفین و حامیان دانشگاه تهران که در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار شد، گفت: مبالغی که خیرین کمک می‌کنند برای دانشگاه بسیار مهم است و صرف کارکردهای اصلی دانشگاه می‌شود.
وی درباره بودجه دانشگاه تهران و نحوه هزینه‌کرد آن اظهار کرد: تأمین منابع مالی دانشگاه تهران از طریق دولت سالانه ۲۴۰۰ میلیارد تومان است که نزدیک به ۹۵ درصد از این منبع مالی صرف پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری دانشگاه می‌شود و تنها ۵ درصد برای مأموریت‌های اصلی دانشگاه می‌ماند.
رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: منابع حداقلی، الزامات و بسترهای اولیه از جمله ساختمان و زیرساخت‌ها و همچنین نیروی انسانی اعم از اعضای هیأت علمی و کارمندان باید فراهم باشد تا مأموریت اصلی دانشگاه به انجام برسد.
وی با اشاره به اجرای دو پویش «بهسازی و تعمیرات خوابگاه‌ها» و «بهسازی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران» همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین، واقفین و حامیان دانشگاه تهران، اظهار کرد: قطعاً بخش از مشکلات دانشگاه تهران در زمینه تعمیر و ارتقای خوابگاه‌ها و بهسازی کتابخانه مرکزی، با منابعی که در این دو پویش جمع‌آوری شد، حل می‌شود و در سال آینده گزارشی از هزینه‌کرد این مبالغ ارائه خواهیم کرد.
دکتر مقیمی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه نیازهای واقعی دانشگاه به درستی به خیرین دانشگاه منعکس شود، یادآور شد: همان‌طور که می‌دانید بخش عمده منابع مالی دانشگاه‌های بزرگ و معتبر دنیا از محل کمک‌های اهدایی خیرین تأمین می‌شود.
وی در عین حال گفت: متأسفانه در کشور ما با وجود فرهنگ کار خیر و وقف که جایگاه ویژه‌ای در دین ما هم دارد، اما آن طور که شایسته است از حضور و وجود خیرین استفاده نکرده‌ایم. اما در دانشگاه تهران تولیت‌هایی ذیل بنیاد حامیان دانشگاه شکل گرفته است که در این خصوص فعالیت‌ می‌کنند.
رئیس دانشگاه تهران در پایان با قدردانی از خیرین و حامیان دانشگاه تهران، اظهار کرد: می‌دانیم که شما هدف والایی دارید، نیت‌تان خالص است. ما از خداوند می‌خواهیم که به زندگی کاری و شخصی شما برکت دهد.

کلید واژه ها: بنیاد حامیان دانشگاه تهران جشنواره خیرین و واقفین


( ۲ )

نظر شما :