دانشگاه تهران با نام امام رضا(ع) عطرآگین شد/ مناجات‌خوانی خادمان آستان نورانی حضرت شمس‌الشموس(ع) در دانشگاه تهران طنین‌انداز شد

۲۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۲:۱۲ کد : ۲۸۵۳۶ اخبار اخبار فرهنگی-دینی خبر
تعداد بازدید:۶۶۲
اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها با عنوان «ولایت عشق» با حضور اقشار مختلف مردم و هیات‌های مذهبی در اعتراض به اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) و امام هشتم (ع) در دانشگاه تهران برگزار شد.
دانشگاه تهران با نام امام رضا(ع) عطرآگین شد/  مناجات‌خوانی خادمان آستان نورانی حضرت شمس‌الشموس(ع) در دانشگاه تهران طنین‌انداز شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در پی اقدام ضد ایرانی-اسلامی جشنواره کن برای تقدیر از فیلم عنکبوت مقدس، مردم تهران با برگزاری تجمع اعتراضی و خودجوش در دانشگاه تهران، ضمن اعلام انزجار از این اقدام، اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) و امام هشتم (ع) را محکوم کردند.

گفتنی است فیلم سینمایی عنکبوت مقدس که اخیراً جایزه بازیگر زن جشنواره کن را دریافت کرده و مضمون آن توهین به مقدسات به ویژه امام رضا (ع) است، با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شده است.

در مراسم «ولایت عشق» که همزمان با شب ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در دانشگاه تهران برگزار شد، اقشار مختلف مردم تهران با سربندهای سبز منقش به «یا امام رضا (ع)» در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها حضور یافته بودند و با در دست داشتن شاخه‌های گل و پرچم‌های سفید که روی آن یا «امام رضا (ع)» نوشته شده بود، ولادت حضرت را به امام زمان (عج) تبریک گفتند.

در این مراسم، جمعی از خادمان حرم علی بن موسی الرضا(ع) حضور یافته و مداحان اهل‌بیت(ع) نیز در مدح رسول اکرم(ص) و امام رضا(ع) سروده‌هایی را خواندند. همچنین تیزرهایی نیز در بیان شان و جایگاه رسول اکرم(ص) و امام رضا(ع) به نمایش درآمد.

از دیگر برنامه‌های این مراسم، اجرای سرود توسط گروه سرود الغدیر تهران بود که سه قطعه "چراغانی"، "بدر طوس" و "من ایرانیم" اجرا شد و همچنین از دیگر اجراها مربوط به گروه‌های سرود نوجوانان نور مشکات و نسیم رحمت بود که قطعاتی را در وصف امام هشتم اجرا کردند.

همچنین دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، زیارت خاصه امام رضا (ع) را قرائت کردند و پس از آن پرچم متبرک حرم مقدس آن حضرت به همراه مناجات خوانی خادمان آن آستان نورانی به اهتزاز درآمد و نوای دلنشین نقاره نیز در دانشگاه تهران طنین‌انداز شد.

در ادامه مراسم، محمد حسین پویانفر با اجرای قطعه «من غلام نوکراتم…» به مداحی پرداخت و پس از آن حاضران همزمان با غروب عصر جمعه سرود "سلام فرمانده" را همخوانی کردند.

در حاشیه این اجتماع، غرفه‌های متعدد فرهنگی از جمله غرفه ویژه کودکان و نوجوانان برای شناساندن معارف اهل‌بیت(ع) برپا شده بود.

کلید واژه ها: ولادت امام رضا(ع) دانشگاه تهران جشنواره کن


( ۱ )

نظر شما :