رییس جدید دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران معارفه شد

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۶ کد : ۲۸۵۳ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۱۹۶
مراسم معارفه رییس جدید دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران و تکریم رییس سابق این دانشکده، بیست‌وششم دی‌ماه در دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور دکتر سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه و مسئولان و استادان دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی برگزار شد، از زحمات و خدمات دکتر هادی بهرامی احسان، رییس سابق این دانشکده تقدیر و دکتر محمد خدایاری‌فرد به عنوان رییس جدید دانشکده معارفه شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر بهرامی احسان، گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در دوره مسئولیت خود ارایه نمود و سپس دکتر خدایاری، برنامه‌های خود برای دوره جدید فعالیت دانشکده روان‌شناسی را اعلام کرد.

دکتر خدایاری‌فرد، رییس جدید دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی، تهیۀ نقشۀ راهبردی دانشکده با همکاری و مشارکت اعضای هیأت‌علمی براساس معیارهای بین‌المللی و با توجه به فرهنگ بومی، رعایت حرمت و شأن استادان، دانشجویان و کارکنان، تأکید بر اداره دانشکده براساس شورا، توجه به نقش گروه‌ها، دادن اختیارتام به معاونان دانشکده در حوزه مسئولیت‌های خود، نگرش سیستمی و یکپارچگی در تفکر، عمل، تصمیم‌گیری و اجراء، مشارکت گسترده و همه‌جانبه اعضای هیأت‌علمی، دانشجویان و کارکنان با تمرکز بر فناوری اطلاعات و ارتباطات، تقویت برنامه‌های پژوهشی دانشکده با همکاری دانشگاه و دیگر نهادهای علمی و فرهنگی کشور، پیگیری انتشار فصلنامه‌های علمی پژوهشی دانشکده، ایجاد رشته‌های جدید بین‌رشته‌ای در سطوح ارشد و دکترا، تکمیل سامانۀ ارتباطی دانشکده درجهت ارتقای کیفیت آموزش‌های مجازی و توسعه و ارتقای کیفیت فضاهای عمومی و آموزشی دانشکده را از جمله برنامه‌های خود در دوره ریاست دانشکده عنوان کرد.

دکتر خدایاری‌فرد، در پایان گفت: «نه تنها خودم را متعهد به برنامه‌های اعلام‌شده می‌دانم، بلکه تلاش خواهد شد برنامه‌هایی که از طرف سه کاندیدای دیگر اعلام‌شده است، نیز با همکاری‌ آنان اجرایی شود».

پس از سخنان دکتر خدایاری‌فرد، دکتر سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه، ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر بهرامی احسان، از دکتر خدایاری‌فرد برای قبول این مسئولیت قدردانی کرد.

معاون آموزش دانشگاه تهران با اشاره به ماموریت‌های اصلی که برای دانشگاه تهران در برنامه ششم توسعه کشور و برنامه سوم دانشگاه تهران تعریف‌شده است، تصریح کرد: «دانشگاه تهران با توان‌مندی که دارد نقش مهمی در تدوین این برنامه‌ها دارد».

وی بین‌المللی شدن، حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین، ارتقای کیفیت آموزش عالی در کشور و ارتقای اخلاق و تعهدات اجتماعی دانشگاه تهران را از جمله اهداف دانشگاه تهران عنوان کرد و افزود: «دانشگاه تهران باید نظارت دقیقی بر افزایش کمی داشته باشد تا این افزایش تاثیر منفی بر کیفیت نداشته باشد».

در بخش پایانی این مراسم، لوح تقدیر ریاست دانشگاه و هدایایی از سوی بخش‌های مختلف، به رییس سابق دانشکده روان‌شناسی اهداء شد.


( ۳ )

نظر شما :