دیدار نماینده همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه ETH سوئیس با معاون بین‌الملل دانشگاه

۲۱ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۴ کد : ۲۸۱۶ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۲۷۴
پروفسور «رومان بوتلیه» (Roman Boutellier)، استاد دانشگاه و نماینده همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه ETH زوریخ سوئیس یک‌شنبه بیستم دی‌ماه با دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه تهران دیدار وگفت‌وگو کرد.
دیدار نماینده همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه ETH سوئیس با معاون بین‌الملل دانشگاه

پروفسور «بوتلیه» با اشاره به برنامه‌های بین‌المللی دانشگاه ETH و جایگاه عالی این دانشگاه در نظام‌های رتبه‌بندی، و تعداد قابل توجه برندگان نوبل در رشته‌های علمی از آن دانشگاه، خواستار افزایش تبادل دانشجو بین دو دانشگاه شد. وی هم‌چنین علاقه‌مندی دانشگاه متبوع خود را برای همکاری، به‌ویژه در زمینه‌های شهرسازی و معماری، محیط زیست و مسئله گرمایش زمین اعلام کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، به نحوه تامین اعتبار دانشگاه ETH اشاره کرد و گفت: «۶۰% بودجه از سوی دولت و ۴۰% آن با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اتحادیه اروپا و ارتباط با صنعت حاصل می‌شود».

وی بودجه این دانشگاه را در سال جاری ۱.۷ میلیارد پوند اعلام کرد و افزود: «سالانه ۲۰۰ میلیون دلار جهت تهیه ساختمان و زیرساخت‌ها هزینه می‌شود».

در این دیدار مقرر شد متن یادداشت تفاهم قبلی بین دو دانشگاه که منقضی شده است، ضمن بررسی دوباره آماده شده و به امضای روسای دو دانشگاه برسد.


( ۲ )

نظر شما :