عضویت پیوسته دکتر سیدمحمدمهدی کیایی و دکتر جواد فیض در فرهنگستان علوم به تصویب رسید/ دکتر رحیم زارع نهندی عضو وابسته فرهنگستان علوم شد

۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۲ کد : ۲۶۴۳۴ اخبار واحدها اخبار پژوهشی
تعداد بازدید:۱۸۹۱
عضویت پیوسته دکتر سیدمحمدمهدی کیایی استاد دانشکده دامپزشکی و دکتر جواد فیض استاد دانشکدگان فنی در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران به تصویب مجمع عمومی فرهنگستان رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، همزمان با برگزاری یکصد و بیست و هشتمین نشست مجمع عمومی فرهنگستان علوم به ریاست دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان، عضویت پیوسته دکتر سید محمدمهدی کیایی استاد دانشکده دامپزشکی و دکتر جواد فیض استاد دانشکدگان فنی به تصویب مجمع عمومی فرهنگستان رسید.

بر اساس اعلام فرهنگستان علوم، پیشنهاد عضویت پیوسته دکتر سید محمدمهدی کیایی استاد بهداشت و تغذیه طیور دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در یکصد و بیست و هشتمین نشست مجمع عمومی فرهنگستان علوم مطرح شد که پس از بیان زندگینامه و فعالیت‌های علمی و پژوهشی ایشان و نیز فعالیت‌هایش در دوران عضویت وابسته در فرهنگستان، با رأی‌گیری کتبی به تصویب رسید.

دکتر سیدمحمدمهدی کیایی از سال ۱۳۸۴ همکار مدعو و از سال ۱۳۸۵ عضو وابسته گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم بوده است.

همچنین پیشنهاد عضویت پیوسته دکتر جواد فیض استاد مهندسی برق دانشگاه تهران از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست مجمع عمومی فرهنگستان علوم بوده که پس از بیان زندگینامه و فعالیت‌های علمی و پژوهشی این استاد پیشکسوت در دوران عضویت وابسته در فرهنگستان، با رأی‌گیری کتبی به تصویب رسید.

دکتر جواد فیض نیز از سال ۱۳۷۷ عضو وابسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم بوده است.

همزمان با این جلسه مجمع عمومی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد عضویت وابسته دکتر رحیم زارع نهندی استاد ریاضی دانشگاه تهران نیز برای یک دوره چهار ساله در فرهنگستان علوم مطرح شد که پس از بیان زندگینامه و فعالیت‌های علمی و پژوهشی ایشان و نیز فعالیت‌های ایشان در دوران همکاری مدعو در فرهنگستان، با رأی‌گیری کتبی به تصویب رسید.

دکتر رحیم زارع نهندی از سال ۱۳۹۴ همکار مدعو گروه علوم پایه فرهنگستان علوم بوده است.

کلید واژه ها: دکتر سیدمحمدمهدی کیایی دکتر جواد فیض دکتر رحیم زارع نهندی دانشکده دامپزشکی دانشکدگان فنی فرهنگستان علوم دانشگاه تهران


( ۲ )

نظر شما :