دکتر موسوی موحدی خبر داد:

الگوی مفهومی دیپلماسی و مرجعیت علمی طراحی و تدوین شد

۱۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۹ کد : ۲۶۲۹۴ اخبار واحدها اخبار توسعه‌ای خبر
تعداد بازدید:۳۰۱
دکتر موسوی موحدی، استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس اتاق فکر دیپلماسی و مرجعیت علمی وزارت علوم از طراحی الگوی مفهومی در حوزه دیپلماسی و مرجعیت علمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، استاد ممتاز دانشگاه تهران با اشاره به تشکیل اتاق‌های فکر در وزارت علوم، گفت: اتاق دیپلماسی و مرجعیت علمی با هدف برقرای ارتباط علمی دوستانه با سایر کشورهای جهان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شده است.

رئیس اتاق فکر دیپلماسی و مرجعیت علمی وزارت علوم با اشاره به اینکه شخصیت‌های برجسته علمی از دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله دانشگاه تهران در این اتاق عضو هستند، افزود: بزرگان علمی کشور با هم‌اندیشی در این اتاق فکر، به بررسی و ارائه راه‌های ایجاد دیپلماسی علمی با منطقه و دنیا می‌پردازند.

وی هدف از ایجاد این اتاق فکر را افزایش استنادهای علمی کشور در سطح بین‌المللی و به اشتراک گذاشتن دستاوردهای محققان کشور در سطح ملی و جهانی عنوان کرد.

رئیس اتاق فکر دیپلماسی و مرجعیت علمی وزارت علوم گفت: این اتاق که اخیرا در وزارت علوم راه‌اندازی شده است، یک الگوی مفهومی ارائه کرده و در اختیار دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور قرار داده است.

بر طبق این گزارش، دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای خطاب به دکتر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس اتاق فکر دیپلماسی و مرجعیت علمی وزارت علوم، مدل مفهومی طراحی و تدوین شده در این اتاق فکر را ارزشمند و شایسته تقدیر دانسته است.

کلید واژه ها: دکتر علی اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز مدل مفهومی دیپلماسی و مرجعیت علمی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری


( ۱ )

نظر شما :