سه استاد دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه ملی علامه طباطبایی شدند

۲۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۳ کد : ۲۶۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۱۷
سه استاد دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه ملی علامه طباطبایی شدند

سه استاد دانشگاه تهران، برنده چهارمین دوره جایزه ملی علامه طباطبایی شدند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، چهارمین دوره اعطای جایزه «علامه طباطبایی» ۲۴ آبان ماه،  طی مراسمی با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان و دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به 18 تن از اساتید نخبه و پیشکسوت حوزه های مختلف علمی کشور اعطا شد که سه تن از دریافت کنندگان این جایزه، استادان دانشگاه تهران بودند.
در این مراسم که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، جایزه علامه طباطبایی به آقایان حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی، از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دکتر غلامعلی افروز، از دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی و دکتر رحمت ستوده قره باغ  از پردیس دانشکده‌های  فنی اعطاء شد.
این جایزه که بر اساس آیین‌نامه‌ای خاص، به اعضای هیات علمی استاد تمام و نیز محققان و استادان پیشکسوت و تاثیرگذار و چهره‌های علمی ماندگار در حوزه های تخصصی مختلف، با معرفی دانشگاه ها،  فرهنگستان ها و مراکز تحقیقاتی اعطاء می‌شود، معتبرترین جایزه علمی کشور است که دریافت کنندگان نهایی آن، براساس رأی شورای نخبگان بنیاد انتخاب می‌شوند.
یادآور می‌شود جایزه علامه طباطبایی در دوره چهارم، به۱۸نفر از دانشمندان کشور اهدا شد که سه تن از برگزیدگان آن، استادان برجسته دانشگاه تهران بودند.